| IceCreamDoll a întrebat:

Daca s-ar creea o masina a timpului ce ati face? V-ati intoarce in timp, a-ti calatorii in viitor sau a-ti ramane in prezent? Eu m-as intoarce in timp. Voi? Vreau argumente pentru fiecare raspuns. Funda + voturi.

Răspuns Câştigător
| thunderstruck13 a răspuns:

Hm, sincera sa fiu, cred ca m-as duce in trecut sa imi repar unele greseli. (Am 13 ani, nu va ganditi la cine stie ce!) Cred ca de curiozitate as merge si in viitor, sa vad ce si cum. Dar totusi, daca schimb trecutul, se schimba si viitorul. Mda, interesanta treaba. Ar fi prea ciudat, si poate ca daca as schimba si cel mai nesemnificativ lucru, de exemplu atunci cand mi-am rupt piciorul (ouch!) poate in viitor as rupe o mana sau... Da, nici eu nu ma inteleg.happy Dar oricum, ar fi grozav sa am o masina a timpului! Yeaah!

27 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce e aia a „a îți călători" și „a îți rămâne în prezent"?

| Klepto a răspuns:

Ma intorc in trecut, fix cand se formeaza lumea.
Ma autoproclam zeu al tuturor.
Fac niste desene rupestre obscene.
Creez animalul care transforma verdeata in bacon, adica porcul.
O sa-mi imprastii ADN peste tot, astfel ca toti cei din viitor o sa fie urati, grasi si prosti ca mine.
Win!

| CoquineNoire a răspuns:

As face sex in masina timpului si as da timpu inapoi ca sa prelungesc orgasmu sau sa il traiesc la nesfarsit.

| CoquineNoire a răspuns:

@Ophiel vezi că ți s-a strâmbat peruca.

| DorelSudoru a răspuns:

As sta pe locstraight facestraight face

| Skylar a răspuns:

Gizăz u so fanny

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Fie m-aş întoarce în trecut, fie aş rămâne în momentul prezent. În niciun caz nu vreau să aflu ce îmi rezervă viitorul.

| Marcian a răspuns:

Daca ar fi posibil nu as face-o si nu cred ca nimeni ar trebui s-o faca deoarece trebuie sa-ti asumi greselile facute si nu este sanatos sa traiesti in trecut. Totusi dupa parerea mea este chiar langa imposibil sa se inventeze asa ceva.

| UniverseQuasar a răspuns:

Aş încerca să creez un paradox (în trecut) pentru a testa ipoteza "universurilor paralele".

| UniverseQuasar a răspuns:

Aş încerca să creez un paradox (în trecut bineînţeles) pentru a testa ipoteza "universurilor paralele".

| Laura a răspuns:

De ce majoritatea țineți să vă întoarceți în trecut ca să reparați nu știu ce greșeală? Din greșeli se învață.

| Laura a răspuns:

@Marcian Nu chiar. Ar putea fi posibilă călătoria în viitor.

| Filip23 a răspuns:

Eu cred ca e important ce facem in prezent. Daca nu faci binele pe care il poti face acum, nu o sa-l faci nici in alt timp sau alt loc, chiar daca ai avea posibilitatea sa faci miscarile astea. Si nu cred ca sunt importante faptele mari ( sa salvezi mii de oameni, sa faci un baraj), ci aproapele pe langa care treci.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
M-as intoarce in timp pentru ca prezentul il traiesc acum, iar viitorul urmeaza sa-l traiesc.Insa trecutul nu-l mai pot retrai.
Bye!

| Dina a răspuns:

Daca s-ar creea,dar asta poate fi doar in imaginatia noastra...ok,in timp nu m-as intoarce din simplul motiv ca e trecut(ceea ce a fost...a fost,s-a trecut, n-are rost sa intorc).Cit despre viitor sunt curioasa ce ma asteapta, de aceea pot sa ma primplu putin pe acolo dar cu toate acestea prefer cel mai mult sa ramin in prezent!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! ce bine ar fi daca ar exista asa ceva.sad nu as face nimic altceva decat sa fiu iar cu sora, tatal meu, care din pacate nu mai sunt alaturi de noisadas da timpul inapoi, dar sa am gandirea de acum, as zice surori mele ca o iubesc, ca imi e dor de ea, si sa ma ierte ca nu am stiut sa o pretuiesc atunci cand eram impreunasad dar visam.visam.si iar visam.

Răspuns utilizator avertizat
| lazio9 a răspuns:

Ori m-as intoarce in timp pe vremea lui Iisus in Israel sau aucma 500 ani pe vremea lui Columb sau as merge in viitor prin anul 3000, e greu de decis totusi cred ca anul 3000 nu o sa mai existe daca continuam cu aceeasi libertate, legi.etc.

Răspuns utilizator avertizat
| GMVBOSS a răspuns:

Cica intoarcerea in timp e IMPOSIBILA, insa as dori sa repet tot timpul 3 ani din trecut...

| crysmaria a răspuns:

M-as intoarce in trecut sa repar o gresealabig grin(ca l-am cunoscut pe pr meu).si apoi sa merg in viitor:X...love struck

| SevrajBoy a răspuns:

Chiar interesanta intrebarea laughing
Pai si eu m-as intoarce in timp ca sa repar anumite greseli si sa vad cum e sa am din nou 7-10 ani.

| LifeLife a răspuns:

M-as intoarce in timp pentru a schimba ceva.

| TheBlindMan a răspuns:

EU m`as duce in viitor.trecutul a trecut iar prezentul daca e nasol e pentru ca trecutul nu a iesit asa cum am vrut...deci inseamna ca asa a fost sa fie.insa in viitor ce a fost rau exista sansa de a fi mai bine!

| HikariAi a răspuns:

Heyaa! Ideea e ca... niciodata nu mi-am dorit sa ma nasc, asa ca... nu vreau nici trecut si nici viitor, imi traiesc doar prezentu care e deja din ce in ce mai intens si mai aiurea, traiesc fiecare zi un cosmar urmat de un recul de fericire... nu-mi vreau sa-mi schimb trecutu din cauza ca sa nu fac ceva mai rau, si nu vreau sa stiu viitoru, din cauza ca poate maine da masina peste mine si mor laughing) mno... ideea e, ca prezentu e prezent si cred ca e singuru lucru care conteaza! O seara, dimineata sau zi faina ALL!

| dany_2253 a răspuns:

Eu ma-ș intoarce in trecut deoarece am multe lucruri de corectat!