| infernome a întrebat:

Daca Satana ar muri, ar creea Dumnezeu altul?

Răspuns Câştigător
| DorelSudoru a răspuns:

Da o sa creeze altul pentru. ca daca nu il ccreaza nu ar mai avea cu cine saa bea si sa fumeze :XxD

21 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Doar oamenii pot "ucide" aceste "creaturi". Ei le-au creat, ei sa le "ucida". Astept stupizii.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Întrebarea asta trebuia pusă la Trivia/Amuzante. Am impresia că tu glumeşti.Lucifer nu este un muritor. El era mult mai frumos şi mai luminos decat ceilalţi îngeri.Lucifer a fost invidios pe Hristos pentru închinarea pe care i-o aduceau îngerii... Iar noi, muritorii moştenim păcatul mândriei.

pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Satana=tot ce e mai rau din oameni ...nu prea cred ca o sa moara vreodata rautatea din oameni!

| Parintele a răspuns:

rolling on the floor Nu, s-ar descurca si singur sa faca lumea sa suferetongue

| Razvan a răspuns:

Cum sa moara? N-are cum. Tu nu ai vazut ce bucatele sunt in Iad? Poate sa moara de epuizare ca altceva zau nu stiuthinking
P. Sbig grinaca fetele bune ajung in Rai si fetele bune ajung unde vor, inseamna ca la subsol e adevarata petrecerewhistling

| YourDailyApple a răspuns:

Cum ar putea muri o nascocire a imaginatiei umane?

| YourDailyApple a răspuns:

Popo, te astept la cazan.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu ar exisata "raul" nu ai avea cum sa apreciezi cum este "binele"! Nu stiu ce ar face Dumnezeu, eu zic cum este logic.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Numai Dumnezeu il poate distruge pe satana. Daca El il distruge, de ce ar mai crea altul? Tot ce face Dumnezeu face spre binele nostru!
Gbu :]

| GyeBaek a răspuns:

Nu, n-ar face altul, dar fi convins ca daca satana ar muri si cei rai au muri odata cu el.

| CobraLeon a răspuns:

Pai nu are cine sa moara, daca nu exista... te-ai intalnit cu el, si e pe moarte? :O

| Damian a răspuns:

Ce tot satana sus, satana jos, no da-i pace, ce tio facut

| mihaelad_7444 a răspuns:

Satana a fost deja invins cand Domnul Isus, fara de pacat, a fost crucificat iar jertfa Lui va fi pusa in dreptul celor ce cred in El. Viata pe pamant nu are o ciclicitate infinita, tot asa cum nici pamantul nu este infinit, ca si spatiu. Stopul sau finishul va fi la venirea Domnului Isus. Dumnezeu nu intentioneaza sa omoare pe cineva, nici macar pe satana, deoarece El nu actioneaza prin violenta sau uz de forta ci prin inteligenta, iubire si perspicacitate. Satana insusi si adeptii lui se "sinucid" prin felul in care aleg sa traiasca deoarece in Imparatia Lui Dumnezeu astfel de caractere nu sunt compatibile - e ca si atunci cand aprinzi lumina iar intunericul este "ucis" de lumina.
Lumina celor neprihaniti arde voioasa, dar candela celor rai se stinge. - (Prov. 13:9)
Caci cel ce face raul n-are niciun viitor, si lumina celor rai se stinge. - (Prov. 24:20)
Acolo nu va mai fi noapte. Si nu vor mai avea trebuinta nici de lampa, nici de lumina soarelui, pentru ca Domnul Dumnezeu ii va lumina. Si vor imparati in vecii vecilor. (Apoc. 22:5)
www.intercer.net
www.oxigen.tv
www.oamenisiperspective.com

| Lora a răspuns:

Niciodata nu vom putea pretui binele daca n-ar exista raul!

| BurN a răspuns:

Breaking News: The Satan is dead!

Sa pretindem ca ar exista (pentru cei pasionati de din astea), daca ar muri tipu negativ, de ce ar vrea "all mighty" D-zeu Ce-l bun sa creeze altu?

It's a pretty world we're we live.

| Christina a răspuns:

Satan a fost creat in scopuri bune, dar el s-a razvratit impotriva lui Dumnezeu si asa a devenit un inger rau. Dar el va fi distrus de Dumnezeu la momentul potrivit.

| Denisa a răspuns:

thinking Cea mai tare intrebare! Daca afli raspunsul anuntama:Xlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satan e lucifer. daca ar muri asta Dumnezeu ar crea un lucifloc... cred si eu tot ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Judeci cu picioarele in necunostinta de cauza? de pui asemenea intrebare? fiindca ...nu, nu are rost.raspundeti singur.raspunsul meu nu te-ar ajuta prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest lucru nu este posibil, pentru ca satan este duh deci nu poate muri, amintiti-va ca la inceput a fost inger bun, deci fiinte nemuritoare. Nu putem vorbi despre o moarte la propiu, ci putem vorbi despre o pedeapsa vesnica la sfarsitul veacurilor cand Dumnezeu va judeca lumea si cei rai vor fi trimisi in intunericul cel mai din afara impreuna cu satana, acolo unde este plansul si scrasnirea dintilor (vezi Apocalipsa). O sa va intrebati de ce exista satana? de ce exista rau? Dumnezeu nu facut ceva rau pentru ca El este binele absolut prin excelenta, insa a lasat vointa libera atat pentru ingeri cat si pentru oameni, El nu ne-a vrut roboti, ci a vrut sa il iubim de la noi, intelegeti ideea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara satana ca nu stiu