| dwda a întrebat:

Daca tata are chelie, si bunicul din partea tatalui la fel, atunci am sa chelesc si eu? ( bunicul din partea mamei nu e )

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista posibilitatea de 50% de a avea si tu chelie.

| relian a răspuns:

Da o sa ai si tu chelie.De regula mai toate defectele se transmit, cam naspa dar asta este adevaru. Poti avea chelie de tanar sau mai tarziu, depinde cand devin genele inactive, alea care controleaza cresterea parului.
Tui mama lor de defecte, nu stiu de ce astea is asa de puternice iar ceva bun e mai slab laughing Uite asta este o idee buna de studiat.Probabil ca e mai usor sa nu mai functionezi, sau sa isi reduca activitatea, decat sa lucreze la parametri normal, ma refer la celule la gene si ce factori mai controleaza activitatile din organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista probabilitate destul de mare.
Dar poti preveni mult acest defect genetic daca il descoperi din timp si-l limitezi. Exista tratamente, sampoane mai bune decat alea din comert, masti de par, etc.

| MihaelViorel a răspuns:

Mai bine te tunzi chel.

| dwda explică (pentru MihaelViorel):

Raspuns tipic unui **** cu poze cu steaua la profil! ( taranul roman )

| MihaelViorel a răspuns:

Apropo de ironia pe care ai facut-o la adresa taranului roman si stemei, nu ma pot cobori la nivelul unui altui taran (prost al naturii)caruia in curand parul destept va parasii capul p...t.O seara placuta iti doresc.