| benny7 a întrebat:

Dacă totul a evoluat de la amebă, adică "Bellum Omnium Contra Omnes " cum mai există încă amebe?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesti

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Evolutia inseamna o mutatie genetica, care va supravietui de sine statator si va avea unele caracteristici diferite fata de original.
Cu timpul, versiunile pot evolua mai departe sau chiar pot disparea cu totul, in functie de conditiile din anturajul unde traiesc.

| benny7 explică (pentru Bula):

Adică "Bellum Omnium Contra Omnes " ameba e evolut tot in amebă?

| sierra1 a răspuns:

Da' cine a zis că "totul a evoluat de la amebă"?

| benny7 explică (pentru sierra1):

Da' cine a zis că nu "totul a evoluat de la amebă"?

| sierra1 a răspuns (pentru benny7):

Foate adânc!
Faci o afirmație nesusținută nici științific nici filozofic nici religios ci doar de tine

| benny7 explică (pentru sierra1):

Adică "Bellum Omnium Contra Omnes de unde?

| sierra1 a răspuns (pentru benny7):

Dragă Benny - tu ai proprietatea cuvintelor și a contextului utilizat?

| benny7 explică (pentru sierra1):

What's up Dear sierra1- proprietatea termenilor este corectă, are un sens clar există încă amebe Contra Omnes?

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Daca toate ras sunt dumnezeu ce rost are sa mai adaugi intrebari, sincer?

| benny7 explică (pentru RAY):

Thanks man-Dacă şi cum a evoluat ameba "Bellum Omnium Contra Omnes "? foarte sincer...*

| benny7 explică (pentru RAY):

Thanks man!
eu te suţin oricum ok*

| benny7 explică (pentru sierra1):

Thanks, my dear*
ca un fianal al evoluţiei umane https://en.wikipedia.org/wiki/Bellum_omnium_contra_omnes

| sierra1 a răspuns (pentru benny7):

Nu-mi trimite linkuri in franceză că nu mă descurc. Oricum - nu are nimic de a face aia cu prefectura (intrebarea ta e paralelă cu linkul dat)

| benny7 explică (pentru sierra1):

Dat fiind că starea naturală a omului reprezintă "bellum omnium contra omnes"
Sunt ca două drepte paralele
care accidental s-au întâlnit prin evoluţia amebei! ok***https://ro.wikipedia.org/wiki/Thomas_Hobbes

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Nu stiu despre ce vorbesti

| Frank51 a răspuns:

Asa cum exista si cancer.

| benny7 explică (pentru Frank51):

Asa cum există ameba?

| benny7 explică (pentru Frank51):

Ameba Bellum Omnium Contra Omnes la ce te ajută te ocoleşte şi te vindecă?

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mda.

| benny7 explică:

Există fireşte o linie?