floresdemayo
| floresdemayo a întrebat:

Dacă viața e o "piesă de teatru" de unde ne cumpărăm bilete?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Suntem actorii propriilor noastre vieți. Avem intrare liberă.

31 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

De la Gradina Zoologica, actorul principal e la Cotroceni iar spectatorii pe trotuarul de vizvi.

| EmaS a răspuns:

Protagonistii nu au nevoie de bilete. Ei trebuie doar sa joace.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Tu unde mai joci?

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Numai in filme crestine!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Daca acolo nu ai jacuzii vino la mine, sa te mantuiesc nu la ce te-ai gandit tu, of, numai acolo ti-e gandul.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Unde mi-e gandul?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Ce naiva te prefaci uneori. laughing

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Chiar nu stiu la ce faci referire, dar asta e!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Gimnastica aerobica draga, figura capra si tapul la balaceala in jacuzzi se stie, pozitia o stii, capul in fata si reactorul in spate, lumanari, flacari violet, sampanie, si camasutra, va fi trasnet. Pornim utilajele si vei traii profund mantuirea, atingi puritatea maxima, mai accelaram putin si biletul catre rai asigurat cu viza pe veci. Ce zici iti surade ideea nu?

| floresdemayo explică (pentru Hombre):

Cu câtă nebunie gândești...

| Bacemi a răspuns:

Chiar de la noi. Tu esti vanzatorul de bilete, tu esti actorul, tu esti regizorul, tu esti scena.
Un singur lucru nu esti si acela e timpul.

| mgtow a răspuns:

De la optimism. Viata e asa cum gandesti tu.

| DakotaRoyse a răspuns:

Biletele le primim de la părinţi, altfel n-am putea participa la spectacol.

| 4b a răspuns:

Le purtam cu noi si n-ar trebui sa ne intereseze cat de mult tine, ci cat de frumos se desfasoarawinking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nu e cazul de bilete. daca am fi spectatori la propria noastra viata am putea rezolva problemele mult mai bine si mai eficient.e frumos sa poti vedea totul in ansamblu

| Hmmmm a răspuns:

De la coltul strazii, la dublu pret.

| WhatheWow a răspuns:

Nu ne cumparam biletele ci le primim cadou si asta din cauza ca sintem actori si spectatori in acelasi timp!

| dragos9234 a răspuns:

Viata nu este o piesa de teatru, este ceva real dar si ireal in acelasi moment(nu iti pot explica eu mai mult, trebuie sa o constientizezi tu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu ne-a lasat libera calea de a juca in aceasta piesa.Din nefericire, pentru unii se termina mult prea devreme.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=3574

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu ne cumparam bilete.
Actorii n-au nevoie de ele.

| Shatteredx a răspuns:

Pai, este logic ca ti-au cumparat parintii, nu?

| simpluone a răspuns:

De la maternitate. Gratis. Se dau din mana in mana!

| torsi a răspuns:

Suntem tipul de actori care se supun la un " regizor ".
din pacate nu ne putem controla in totalitate propria viata asa cum vrem.

| Cocochannel a răspuns:

De la Doamne-Doamne happy

| 4ndr3i a răspuns:

De acord cu ϟkatεVaηϟ dar daca totusi ar fi sa luam bilete ..de unde le luam?

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Biletele le luam de pe unde apucam... important este sa prindem un loc in fatawinking

| Stonely a răspuns:

De la mine le cumperi draga

| dariusbumbescu a răspuns:

Pai din propria mea tristete si experienta iti zic ceva:nu ai nevoie de bilete pentru ca tu esti actorul principal in propriul tau film.si nimeni nu are dreptul la un bilet din filmul numit VIATA TA.nu imi trebuie funda asta a fost doar pentru a iti deschide ochii daca cumva esti in vreo situatie mai putin placuta.

| Cristinel1994 a răspuns:

Cred ca noi suntem regizori

| oO0marta0Oo a răspuns:

Foarte faina intrebarea. habar n-am ..alta?