| Nilsson a întrebat:

Daca viata a evoluat de la simplu la complex de ce este atat de greu sa se explice cum a aparut prima celula?

Ar trebui sa fie cel mai usor de demostrat, amesteci cateva substante organice pana observi care combinatie reuseste si gata celula! Cel mai simplu organism de pe planeta.

Dar lucrurile nu stau chiar asa, in aproape un secol si jumatate de stiinta moderna cercetatorii nu au reusit nici macar pe aproape sa explice cum a aparut viata pe planeta.

In schimb oamenii de stiinta au reusit perfornante mult mai ample, cum ar fi sa intocmeasca harti genetice ale diferitelor grupuri de popoare (si omul e considerat apogeul evolutiei, despre ce vorbim?), deci nu se pune problema ca savantii nu ar avea resursele necesare sa descifreze misterul abiogenezei.

Deci cum explicati acest paradox?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Inainte sa intrebi de evolutie trebuie sa intrebi de creatie. Ca ceva sa evolueze trebuie mai intai sa fie creat, am mai explicat asta de n ori. In momentul de fata, cu tehnologia pe care o avem, nu putem demonstra nimic. Nimeni in aceasta lume, nu poate dovedii nimic, pentru ca adevarul este ca nu stim nimic, dar continuam sa ne intrebam, in loc sa ne traim vietile pe care le avem oricum fara voia noastra. Degeaba incerc sa iti explic alte chestii pentru ca nu o sa intelegi. Daca vrei sa vorbim in detaliu despre ceva anume putem lua legatura pe Facebook.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

CE substante sa amesteci? Orice substanta ai lua, in cantitate oricat de infima, e deja un multiplu al unei singure celule...

| Hammurabi a răspuns:

Dă-i fundă lui LFS50kkm. Ai primit cel mai pertinent răspuns.

| Mclaren12 a răspuns:

Evident ca nimeni nu poate demonstra aparitia primei celule pentru ca daca s-ar confirma o asemenea teorie, v-ar da apa la moara voua care credeti in basme crestine si ateilor care cred in basme evolutive. De ignoranti ce sunt crestinii si ateii, nu-si dau seama ca si crestinismul si darwinismul au fost inventate de evrei (care s-au dovedit a fi a naibii de mincinosi) dar voi continuati sa va contraziceti ca oile despre care din aceste basme sunt reale laughing

| Nilsson explică (pentru Mclaren12):

Iar evreii? happy

| Mclaren12 a răspuns (pentru Nilsson):

Pai dar nu este evident? Tot crestinismul se invarte in jurul evreilor. Toata biblia de la basmul creatiei pana la basmul apocalipsei ii are pe evrei ca personaje principale.

In paralel Darwin, cel care a pus bazele basmelor evolutioniste in care cred ateii in prezent, a fost un evreu. De asemenea, ateismul ca doctrina a inceput sa fie raspandit odata cu revolutia franceza si dupa cum probabil nu stiai, tot evreii (familia Rothschild) au fost cei care au creat revolutia franceza, iar un lucru asemanator urma sa se intample in Rusia odata cu revolutia comunista finantata de bancherii jîdani din SUA. Atat revolutia franceza cat si cea sovietica au avut un impact urias asupra raspandirii ateismului. Ba chiar doctrina lui Karl Maxx este bazata total pe materialism.