| madalindanescu123456 a întrebat:

Daca angrynotam astfel multimea tuturor multimilor ce nu se contin ca element) este in multimea X, atunci dupa modul cum a fost definita multimea X, rezulta ca X nu este in multimea X:contradictie!
Daca X nu este in multimea X, atunci, dupa modul cum a fost constituita multimea X rezulta ca X este in multimea X:din nou contradictie!

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Si intrebarea? rolling on the floor ai gresit site-ul. Pe TpU nu se rezolva teme. Intra pe Brainly. Salut

| madalindanescu123456 explică (pentru FaraNumePls):

Nu e tema.Un paradox nu e o tema