| anonim_4396 a întrebat:

Dae oare gaurile negre chiar exista?

10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Oare gravitatia chiar te tine pe pamant? Eu din cate vad da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deschide si tu un manual de fizica, daca te pasioneaza subiectul happy

| 6684464 a răspuns:

Da, insa ceea ce sunt ele este definit prin teorii.
Poate vedem si noi o imagine reala a unei gauri negre la anul, planul era pentru anul asta insa este mai greu decat au anticipat cei ce se ocupa cu proiectul.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Normal ca exista.Ele se formează când o stea moare din câte știu eu. În interiorul ei nu exista oxigen apa viața. Găsești informații pe net sau în carti

| Sketch2 a răspuns:

Stiu ca Stephen Hawking a vorbit despre asta odata.
Uite un articol despre asta: https://www.descopera.ro/......-gauri-gri

| Dilibache a răspuns:

Da bro fa un research si vei gasi

| PUNKO a răspuns:

Da, dar probabil nu in galaxia noastra, la cat de mare e universul sunt sanse, totusi daca te pasioneaza subiectul cauta pe wikipedia sau gaseste carti pe subiectul acesta, stiinta universului e foarte interesanta
byee

| DragoStefaN a răspuns (pentru PUNKO):

Din pacate te inseli amarnic, sunt o gramada in galaxia noastra, plus de asta ai una gigantica in mijlocul galaxiei care o tine laolalta.

| PUNKO a răspuns (pentru DragoStefaN):

Am spus probabil, nu am spus ca sunt convinsa sau sigura de asta pentru ca nu sunt astronom si nu ma pasioneaza, eu mi-am dat doar cu parerea ✌, scuze daca parerea mea a fost asaaa eronata.

| veronika12346 a răspuns:

Da,exista, dupa parerea astronomilor dar nu in galaxia noastra! Am citit si eu despre ele, eram foarte interesat. Si am mai aflat ca una din ele se indreapta spre galaxia noastra, doar ca e foarte departe, posibil sa treaca milioane de ani pana atunci. Nu stiu cit de reala e informatia, dar eu personal cred ca exista