| RAY a întrebat:

Dar ce-i drept asta e si adevarul? Totul are un sfarsit, contraargumente astept?

Pesimismul se definește ca atitudinea omului care privește cu neîncredere viața și pe semenii săi și care consideră că toate situațiile au un deznodământ fatal

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu are totul un sfarsit.
Dumnezeu nu are sfarsit. Dragostea nu are sfarsit (1 Corinteni 13:8).
Viata poate sa nu aiba sfarsit (Ioan 3:16 - Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, încât L‑a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viață veșnică.).

| RAY explică (pentru AC4S4):

Intrebarea nu are legatura cu religia