| EliLeli a întrebat:

"Dar daca dragoste nu e/Nimic nu e..."
Asta este dragoste sau nebunie? Adica, chiar nu te duce capul sa faci nimic daca nu te giugiulesti cu respectivul?

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

E, unii au lăsat baltă amorul și s-au îndrăgostit de câini. Sau de pisici. De șobolani nu cred. Deci, de câini sau de pisici. Dorm cu ei în pat, îi mai pupă și în bot. Cam atât, nu cred că îi mai pupă și în altă parte. Ce atâta amor... E mai simplu așa. Nu trebuie să meargă la oficiul stării civile, nu trebuie să meargă la popa, nu au bătaie de cap cu socrii...

| RAY a răspuns:

Bună întrebare și comica, în ro totul se exagerează în mod dramatic, paranoia totala, poți sa faci orice și singur DAR iubirea este o nevoie umana, sexul nu înseamnă iubire, tu ai iubit vreodată?

| EliLeli explică (pentru RAY):

Obsesia aia nu are nici o legatura cu iubirea.

| RAY a răspuns (pentru EliLeli):

Ai fost obsedata? Pai ești obsedata când iubești doar sa nu fii și extrem de geloasa, paranoia

| EliLeli explică (pentru RAY):

Whatever. Pentru scurt timp, mi-am revenit imediat. L-am lasat pe ala si am plecat la ale mele. S-a dovedit a fi o alegere buna. Intre noi fie vorba: mare parte dintre barbati se straduiesc din rasputeri sa obtina felul ala de dragoste din partea unei femei. Daca ma intrebi pe mine, genul ala de barbati sunt de tot rahatul. Cum spuneam si la intrebarea lui @sabin89: nu-i halesc deloc.

| RAY a răspuns (pentru EliLeli):

E adevărat ca vrem sex din partea voastră, asa e natura noastră biologic vorbind sa ne reproducem cu voi toate iar voi sa alegeți cel mai bun mascul posibil

| sierra1 a răspuns:

E doar o vorbă, ca-n povești a fost ca niciodată. Deci nu te inflama

| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde ce înțelgi prin dragoste. Poate nu e vorba de amor ci pur și simplu de iubirea pe care o ai față de familie, prieteni, oricine.

| Sophieka a răspuns:

Cred ca dragostea e fata de oameni ca si atractie fizica insa iubirea este acest sentiment puternic de empatie, respect si bunatate fata de Divinitate, de noi, de oameni, de animale si mediul inconjurator.

Intr-adevar... Se pune mult accent pe atractie fizica si sex... Pornografia si educatia sexuala a multor tineri pleaca de pe internet si din videoclipurile muzicale de la tv care sunt de cativa ani in coace.

Sunt o femeie cu un aspect fizic placut si am mereu cativa doritori de amor dar asta nu inseamna ca trebuie sa si accept.
O relatie adevarata si matura nu se bazeaza pe sex si pe statutul financiar / social. Are alte calitati iar sexul, banii si restul vin in timp si de la sine.
Cand cei doi formeaza o relatie frumoasa si puternica, vor fi capabili sa genereze si lucruri materiale si vor face si dragoste cand se vor simtii pregatiti, mai ales femeia.

Este trist cum se vrea ca femeia sa fie disponibila, umila si sa si lucreze, sa intretina si casa, si copii, sa aiba grija si de fizicul ei dar si de barbat...E o nebunie si imi pare rau cand vad multi oameni maturi ca nu se trezesc, si raman in mitocania si prostia asta de mentalitate.

Nu poti pune pe cineva pe piedestal...Intai trebuie sa fi tu si apoi restul.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

De unde e citatul ăsta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista iubirea platonica spre exemplu. In general, spunem despre o iubire ca este platonica atunci cand nu se poate consuma, materializa. Se exprima intelectual, si nu fizic. Acest tip de dragoste acorda mai multa importanta spiritului decat senzualității. Deci da, se poate sa punem preț mai mult pe trăirea emoțiilor și simțurilor energetice, carmice, decât cele trupești.

| LaviniuA a răspuns:

E o vorba din vechime. Pe când omul stătea la coada juma de zi pentru un litru de lapte… atunci visa la un trai mai bun și la împlinire amoroasa. Vremuri.

| RAY a răspuns (pentru LaviniuA):

E valabil și acum

| CostinAlamariu a răspuns (pentru LaviniuA):

Și acum nu mai visează nimeni la împliniri amoroase sau cum

| LaviniuA a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Mai nu cred. Acum s-au inventat chestii de genul onlyfans, ca sa se simta lumea implinita.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru LaviniuA):

Gratificare sexuala a existat de cand e lumea. Implinirea amoroasa e cu totul altceva. Si crede-ma ca mai exista destui oameni care isi doresc asta happy