| benny7 a întrebat:

Dar poate fi liber omul?

3 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uita-te la Prison Break si ai sa intelegi tu cum sta treaba cu libertatea.

| benny7 explică:

Atunci când încercăm să definim un om, trebuie să avem în vedere regularitatea în care are loc viața sa?

| 94Lucifer94 a răspuns:

Libertatea incalcă regulile și apar consecințele. Nu poate fi nimeni cu advărat liber, și nici nu va fi. Parțial liber poate. Nici măcar nu mai cred că e valabil ce am invățat la ora de educație civică, si anume ''ești liber să faci ce vrei, atât timp cât nu încalci libertatea altora''.