| Claudiuiionel a întrebat:

Dar simturile din vise se simt la fel si in realitate?
Intreb din curiozitate.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Simpificand putin problema, simtitul implica 2 parti mari, una e stimularea organului de simt, si a doua e procesarea acelei senzatii in creier. Cand visezi, ceea ce proceseaza creierul nu e stimularea unui organ de simt ci o o amintire a unei stimulari deci ca rezultat e cam acelasi lucru doar ca sursa e diferita.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul somnului te afli intr-o stare de ''semi constienta'' si din acest motiv simturile adica perceptiile senzoriale sunt mult diminuate.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Logic că nu