| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că virusul acesta este pedeapsa divina încât noi toți, umanitatea, numai oameni buni nu suntem?

3 răspunsuri:
| chuckmanson a răspuns:

Omenirea s-a înfruntat cu multe alte epidemii mult mai grave, deci dacă divinitatea vrea să ne pedepsească, trebuie să vină cu o soluție mai eficientă.

| Dandinelle a răspuns:

Pedeapsa din partea cui? catre cine? care e definitia ta de bun si rau? Ce e divinul pentru tine?

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Dacă te referi la numărul mare de cazuri, nu e vina lui Dumnezeu că noi oamenii nu înțelegem să stăm acasă, și să purtăm măști de protecție cănd ieșim în spații publice închise gen la magazin și în piețe (cei care le au)