| anonim_4396 a întrebat:

De ce a fost creata femeia? nu vreau explicatia din biblie...si un raspuns cat mai,, putin gandit,, .dk intelegeti ce vreau sa zic prin intrebarea asta...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
29 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru a ajuta la inmultirea populatiei (alaturi de barbat).

April
| April a răspuns:

Fiindca ai primit atatea raspunsuri, care de care mai amuzante sau mai serioase, dupa firea fiecaruia si fiindca nu vrei explicatia din Biblie, ma incumet sa-ti dau si eu una, de asta data nu din vreo scriere sacra ci din mitologie. Cea greaca, desigur.Se spune ca la inceput, femeia si barbatul nu erau separati ci formau un singur corp si androgin se chema faptura aceea.Se spune, de asemenea ca la un moment dat ei au fost separati si fiecare a primit un anume rost in perpetuarea vietii. Unii chiar cred ca fiecarei jumatati care este barbat ii corespunde o anumita femeie, de unde s-a ivit si ideea de suflet pereche Si de acea alergam cu totii, barbati si femei sa ne gasim perechea. Scopul esential este perpetuarea speciei insa, ca un animal superior ce este omul cauta totdeauna ceva mai mult decat refacerea perechii fizice; el aspira si/mai ales spre o imperechere in spirit...Perechea omeneasca ideala reface androginul originar...

| danut a răspuns:

Femeia este o parte dintr-un intreg. Barbatul plus femeia formeaza un intreg. Nu sunt a fel, nici fizic si nici mental si nici egale ci sunt doua parti diferite dintr-un intreg. Aceste doua parti formeaza o untitate de... gandire, reproducere si complectare fizica si psihica. Rezultat, nici unul nu este "finalizat" fara perechea sa.

| carminaburana43 a răspuns:

Sunt f. bune raspunsurile... dar mie asta imi implica o alta intrebare... daca erau doar femei si putea sa reproduca specia umana fara barabati? Daca se nascocea o alta metoda de reproductie? Mai era nevoie de barabati? Scuze de intrebarea si raspunsul meu astfel pus dar pe mine sotul mi-a mincat zilele in 20 de ani de casnicie as divorta dar copiii nu sunt de acord si de dragul lor rabd.Mai bine le faceam fara sa ma marit si-n purici...scuze asta deja e o problema personala f. grava nu apartine aici...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Femeia este egala barbatului, are un rol foarte important in societate si poate sa aiba aceliasi meserii ca si barbatul, dar lucrul cal mai frumos este ca aduce pe lume copii. Ele sunt cele care ne inconjoara cu atata dragoste si afectiune, chiar daca cateodata devin cicalitoare, geloase, iubitoare si pline de pasiune.

| juniper a răspuns:

Fiindca ea e singura care poate avea copii.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pentru ca dupa ce a facut Dumnezeu barbatul s-a gandit ca poate mai mult...si a facut femeia devil

| alexutzu00791 a răspuns:

Sa fie mana dreapta a barbatului, sa fie fabrica de copii, sa inhibe sexualitate barbatului, sa fie o masina de sex. Sper sa nu fiu considerat misogin

| MM a răspuns:

Era un banc pe tema asta:
'De ce a facut Dumnezeu prima data barbatul si apoi femeia?
Întotdeauna cînd vrei sa faci ceva ai nevoie de o ciorna!' big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Ca sa le faca zile fripte barbatilor!laughing)

| Orannginna a răspuns:

Ca sa'i fie barbatului coechipiera in tot. happy

| ela_8957 a răspuns:

Ca sa streseze barbatiilaughingAdica, daca nu ar fi femei:1)lumea nu ar avea continuitate, si 2)S-ar umple cluburile si barurilelaughingde barbatilaughing

Pa-pa!

| Kidu a răspuns:

Ajungeau majoritatea gaylaughing

| Kidu a răspuns:

Daca nu exista femeia ajungeau majoritatea gay.*

| TeoIonela a răspuns:

Pt. ca barbatii nu pot ramane "insarcinati".laughingsi atunci cine duce omenirea mai departelaughingrolling on the floor

| dean a răspuns:

Domnul Dumnezeu a zis: "Nu este bine ca omul să fie singur, am să-i fac un ajutor potrivit pentru el." Femeia este acea care ajută bărbatul ca el să se conformeze cu rolul lui, ajută bărbatul să îşi atingă scopul, să îşi îndeplinească rolul. Orice bărbat de succes, are o soţie de succes. În lumea de azi mai întâlnim şi femei care se culcă cu femei şi care au perturbat planul lui Dumnezeu cu privire la ele… Biblia spune că ele îşi vor lua plata cuvenită pentru peăcatul lor, dacă nu se vor întoarce de pe calea lor cea rea.

| dean a răspuns:

Asa, imi spune si mie cineva de ce am stupid, sa ridice mana sus, jump around!

| biby29 a răspuns:

Pentru ca dupa ce a creat barbatul. i-a venit o idee mai buna.
nu am nimic cu barbatii, asta am auzit-o de la cinevahappy

| catutza1 a răspuns:

Ca sa aiba barbatii unde se uita [ sani, abdomen, fund ] laughing si sa aiba p cine sa necajeasca waiting

| buli a răspuns:

Ca sa aiba cine sa creasca copii, sa tina urmasii, sa consume nervii barbatilor, cartile de credit, sa manace ziele barbatilor si muuuulte altele aaa si sa ii satisfaca!

| andreilucian2010 a răspuns:

Pentru a avea cu cine sa stea barbatul!

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Pai daca nu era femeiaaaa ....mureau barbatii! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai, ce ne faceam noi fara femei, la dreak, nici nu vreau sa ma gindesc laughing Unde mai pui ca muream si de foame, adica de foame de... devil rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa tina minte unde sunt lucrurile barbatului! "draga mea unde sunt ciorapii mei? Draga nu mi-ai vazut?" Stiti ce vreau sa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa faca munca barbatilor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ne mancati Nervii, banii si sa fiti curve happy

| topcat a răspuns:

Acum 3 mii de ani, pe lumea asta erau numa baruri si cazinouri. Pana cand, au coborat din cer dintr-o nava, ele, femeile!

| fuckininsomnia a răspuns:

Femeia a fost creata ca partenera intima a barbatului pentru a perpetua specia umana. laughing

| Dimbo a răspuns:

*kidu... si asa majoritattea is gay!
Barbatia pe care, cica chipuriile o au asupra lor ii numa asa de fatada...
Sunt niste "femei imbracate in haine barbatesti" ca sa-l citez pe Slavici!