| AvalohAlyn a întrebat:

De ce am venit noi pe Pamant? De ce venim pe lume?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am aparut ca urmare a evolutiei vieti pe pamant, venim pentru ca ne reproducem sexual

| mentholinks a răspuns:

Multi dintre noi am venit poate pentru ca nu erau prezervative in comert.

| Lioana a răspuns:

Motivul exact il cunoaste doar Creatorul. Dar daca tot ne-am trezit ca existam ar trebui sa folosim cu intelepciune darul vietii pentru a face bine planetei si omenirii. Ar fi bine sa ne folosim aptitudinile pentru a produce roade.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cred ca suntem punerea in opera a unui proiect inteligent. Un atom de ici, unul de dincolo, pusi la olalta da ceva ce functioneaza. Si functioneaza a naibii de bine. Nimic nu se poate vindeca prin propriile mecanisme, organismul viu o face.

| Superior a răspuns:

Inca n-ai luat ban?

| NameInUse a răspuns:

Nu exista vreun scop anume. Fiecare face ce vrea si ce simte. Acum, ca se intampla ca unele lucruri facute de om sa ajute la ceva... e pura intamplare.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Pentru a face alegeri si pentru a realiza ceva important.
dar parerea ta care este?

| EMKing a răspuns:

Ca sa ocupam aceasta planeta...

| Nefarius a răspuns:

Crede-ma, pe site-ul asta nu ai sa aflii raspunsul la aceasta intrebare fundamnentala.

| Nefarius a răspuns (pentru Nefarius):

''afli'', pardon.

| silvya1 a răspuns:

În prezent, cu tot răul și stricăciunea din lumea asta, nici nu mai merită să aduci pe cineva pe lume.