| anonim_4396 a întrebat:

De ce anul asta nu mai simtim vara?
Ce se intampla cu natura si de ce nu sunt 32 grade cum era de asteptat pentru luna iunie?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se schimba clima

| darrio2007 a răspuns:

Intr-adevar, natura s-a schimbat de cativa ani incoace. Vor veni si zile foarte calduroase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă natura nu este cum era de așteptat.

| Frank51 a răspuns:

Din cauza accelerației inițiale a pământului. El nu orbitează perfect în jurul soarelui, precum nici soarele nu orbitează perfect în jurul galaxiei, din aceste cauze schimbările climatice pe perioade scurte sunt normale și inevitabile. Din fericire nu ne afectează viața.

| Yuoia a răspuns (pentru Frank51):

Perioada scurta inseamna si un an? Sau mai mult?
Pentru ca si la mine, ca mai sus, nici anul trecut, nici acum doi ani (cu exceptia a doua saptamani acum doi ani), nu am avut vara.

| Frank51 a răspuns (pentru Yuoia):

Perioadă scurtă înseamnă ani(5, 10,50, 100), clima se poate schimba pe orice perioadă, și poate rămâne oricum, pe perioadă lungă de timp(milioane de ani) este stabilă.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru Harfagre):

Deci, revenim (ciclic) la era glaciara.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru Harfagre):

A, nu spun ca va veni in timpul vietii noastre. Doar ca vine. Si de la Era glaciara pana acum or fi trecut milenii. Iata ca nu am citit. Mea culpa! Dar stiu ca prin muntii nostri sunt urme de eroziune date de ghetarii care se topeau si... o luau la vale. Iar asta nu s-a intamplat recent.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru Harfagre):

Daca nu cumva Pamantul a fost acoperit complet cu gheata, asa cum sunt acum unele planete. Doar ca noi nu avem informatii. happy
O zi buna! Pe azi, inchid.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Am o intrebare, ai/avem vreo dovada ca pamantul are milioane de ani?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Pai da dar e greu dupa parerea mea, calculele nu sunt neaparat relevante pentru ca posibil sa se schimbe in timp viteza cu care procesul acesta se desfasuara, mai mult de atat oamenii traiesc prea putin ca sa nu se perpetueze gresit informatiile. Mie unul imi e greu sa cred ca pamantul a supravietuit milioane de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Au innebunit salcamii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nici n-a-nceput bine.

| Werrich a răspuns:

Vremea este imprevizibila.

| Iote a răspuns:

Pentru ca nu e vara. E frig si ploua ca toamna.
Nu stiu unde stai tu, dar la mine nici anul trecut nu a fost vara deloc.

| Invictusman a răspuns:

La mine e cald de te sufoci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti haosat?

| Bluestar15 a răspuns:

... ca sa ne dam seama cat de "reala" e povestea cu incalzirea globala big grin