| SERIALS a întrebat:

De ce deseurile produse de om sunt daunatoare?

5 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Fiindca nu stim sa le gestionam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt poluante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca suntem prea mandri sa ne plimbam seara, prin damful parfumat al unei gropi de gunoi.
E simplu, am invatat chimie in urma evolutiei si e mai faina haina din vinilin albastru decat suba de lana.

| Hexiled a răspuns:

PAi afecteaza mediul si ca urmare si pe noi+ ca cele radioactive ne avecteaza si mai mult

| contαbαndonαt a răspuns:

Mai tot ce producem noi, pe banda "rulanta", este daunator, ori pentru propriul organism ori pentru mediul inconjurator ori chiar ambele.
Dar ai formulat intrebarea intr-un anume fel, ca si cum de ce doar deseurile produse de catre specia umana sint daunatoare? de ce doar ale noastre? La care eu intreb, animalele ce deseuri lasa in urma lor? ori singurele deseuri pe care le depun sint excrementele deloc daunatoare, fiind un bun ingrasamant nat.