| BIoody a întrebat:

De ce ma simt ciudat cand vad poze cu creiere?
Incerc sa inteleg cum functioneaza si e ca si cum vedea pe mine ca pana la urma suntem o bucata creier.
Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricine e sensibil legat de domeniul la care e deficitar
. deci keep calm

| Catrice a răspuns:

Mergi la medicina sa faci disecții sa vezi creierehee hee

| johnnny123 a răspuns:

Dar te obligă cineva să te uiți la poze cu creiere? Te pregătești să devii neurochirurg?

| BIoody explică (pentru johnnny123):

Incerc sa inteleg cum functioneaza, dar cand vad si ma gandesc ca mintea noastra este atat de sensibila fizic vorbind, cumva asociez cu niste secenarii neplacute, imi fac niste griji in subconstient "sper sa fie totu ok, sa nu patesc vreodata ceva acolo" ca pana la urma e cel mai important organ ce ne defineste.

| johnnny123 a răspuns (pentru BIoody):

Nu vei înțelege cum funcționează un creier uitându-te la niște poze cu creiere. Este ca și cum ai crede că poți înțelege cum funcționează o placă de bază uitându-te la ea.

Iar dacă imaginea unui creier iți produce stări neplăcute, atunci nu te mai uita. Foarte simplu.

| Werrich a răspuns:

Pentru ca esti sensibil la aceste lucruri, cum unii sunt sensibili si li se face rău la vederea sângelui, a insectelor.

| random1620 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi asta? Ti se pare ceva anormal?
Adica poate ti-e scarba de creier...
De ce te astepti ca noi sa stim raspunsul?