| AvalohAlyn a întrebat:

De ce e lumea asta asa de obsedata de bani si lacoma de tot de ei?
Inteleg sa iti doresti sa ai bani ca sa iti permiti sa supravietuiesti,sa iti cumperi una,alta,dar unii afaceristi si cat mai multi oameni, companii etc vor bani cat mai multi, vor sa castige mult oferind putin etc.Foarte multa lume e "in gat" dupa bani,nu se multumesc cu bani de cantitate medie ci vor multi,multi,sa fie cat mai prosperi si bogati iar afaceristii vor sa faca profit dar nu ii intereseaza ce ofera, vor doar sa iasa banul cat mai mult si cat mai repede, dar pe mai nimic. Ofera foarte putin si vor sa se imbogateasca.Lumea de azi e materialista foarte.Toti suntem si materialisti dar unii chiar intrec masura.Ce iti trebuie milioane de euro? Ce iti trebuie sute de mii de euro? Nu te multumesti cu ceea ce ti-a dat Dumnezeu si cat ai deja? Plus ca e si un pacat sa "prostesti "oamenii,ca asta fac mai toate afacerile din Romania si din lume,prostesc oamenii sa le cumpere produsele, serviciile etc dar ei nu ofera in schimb adevarata calitate, cantitate si mai ales valoare a unui produs in schimbul acelor multi bani.
De ce asa? Totul e o mascarada si un circ in lumea asta.Cautam toti disperati bani ca mai apoi sa sfarsim intr-un sicriu luand cu noi...nimic.

1 răspuns:
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Ai pus problema prost, numai din perspectiva ta. punete si in locul lor.
probabil daca ai avea puterea pe care ar aveao ei ai face acelasi lucru, in mare parte ce ai spus este un of care il aveai pe suflet si de care vroiai sa scapi, si respect asta e ceva normal.
punete in locul lui bill gates, sau nu stiu. dezvolta de acolo