| Roberrt21 a întrebat:

De ce extraterestrii ii rapesc pe oameni daca suntem considerati o rasa inferioara?

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Oamenii sunt rapiti de extrateresti, pentru a fi folositi pe post de ''cobai'' pentru experimente medicale, stiintifice, etc, etc. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ei nu sunt ca noi, vor să știe cum este viața noastră, studiază pe noi anatomie umană.

| Mosotti a răspuns:

Asta cu extraterestrii e o imaginatie, o fantasma, nu ca n-ar fi alte civilizatii in alte galaxii, ci ca nu au cum ajunge aici ca sa ne rapeasca.

Dar daca ar veni, ar avea sens sa te rapeasca chiar daca suntem inferiori, ca sa ne studieze, si crocodilul e cel mai tampit animal, dar tot l-am studiat, nu? Chiar daca e mult inferior noua.
Tampit in sensul ca e cel mai primitiv la creier, daca un catel, o pisica se ataseaza de tina, ala nu are nici o treaba.

| T0T a răspuns:

Cine te-a răpit? Vezi că poate nu erau extratereștrii.

| Frank51 a răspuns:

E un paradox. O formă de viață care deja a fost nevoită să părăsească locul în care a luat viată, este deja destul de inteligentă încât să nu aibă intenții rele. Deci atunci când potențiali extratereștrii ne vor vizita, vor avea intenții bune, fiind considerabil mai inteligenți. Asa cum și noi vom părăsi această planetă in viitorul apropiat, cu scopul de a găsi alte planete locuibile, nu pentru a ucide alte forme de viață.

| NotNamed a răspuns:

Pentru a face experimente, cercetari sau modificări de ADN asa cum au facut.o si in trecut.

| Theo94 a răspuns:

Nu exista nici o dovada ca cineva a fost rapit de extraterstri pana acum.
Asa zisele cazuri (majoritatea) raportate de "alien abduction" sunt minciuni, halucinatii, paralizie in somn, etc.
Dar daca este ceva ciudat ce seamna a un caz de rapire (cel putin pentru individul "rapit"), cred ca fenomenul merita studiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca... nu exista?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista dar nu pot ajunge aici, doar nu suntem noi buricul universului, precis in alte galaxii, sistem solare sunt alte civilizatii.
Insa faza ca au venit si ne rapesc, este pura imaginatie.

| blairelovesmusic a răspuns:

Pentru hrana. Ne vor manca cum am mancat si noi animale de pe Terra. Ciclul vietii.

| badpanda a răspuns:

Noi de ce rapim animale exotice?
Poate au si ei vreo gradina zoologica cu exemplare din toate galaxiile.
Daca nu sunt rasisti o sa ia exemplare de toate culorile.

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Sa faca experimente pe noihee hee) cum facem noi pe sobolani sau pe orice alt animal(e dora o gluma)

| iuliaOK a răspuns:

S-a întâmplat asta vreodată? rolling on the floor

| OpenMaind a răspuns:

Ma lamuresti si pe mine unde ai auzit tu ca suntem considerati o rasa inferioara? Inferioara fata de care rasa?
Ca sa raspund si la intrebare. Acele rapiri la care te referi. Nu-ti mai bate capul, nu exista nici o proba ca ar fi existat.
Si hai sa fim seriosi, extraterestrii inchipuiti de tine, doar la cateva rapiri silentioase s-ar fi limitat daca s-ar fi aflat in proximitatea planetei noastre dupa ce au strabatut distante de ani lumina pana sa ajunga aici?