| blondissima a întrebat:

De ce incercam sa aratam mai batrani cand suntem tineri, si mai tineri cand suntem batrani?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Ptr ca inca "nu ne-am descoperit"si incercam mereu de a fi altceva decit ce sintem de fapt.

21 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Omul vrea sa fie tot ceea ce n-a mai fost.

Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca atunci cand esti tanar vrei sa fii la fel de intelept ca un batran.iar cand esti batran vrei sa retraiesti lucrurile pe care le faceai in tinerete.si nu le poti face acum!
. omul este o fiinta destul de nehotarata! nu prea se impaca cu ideea ca timpul nu curge cum vrea el...

| BebeStrumf a răspuns:

Poate chiar asa ne simtim...traim in vremuri fugitive, nu mai copilarim.

| miradoniz a răspuns:

hee hee pentru ca e mai amuzant?hee hee

| blondissima explică:

Turistule, eu pentru ca intreb sau tu pentru ca nu stii sa raspunzi?

| blondissima explică:

@JUSTERINIandBROOKS, sa-ti dau un indiciu :
Daca intrebarea e formulata la plural, ce inseamna?
1) Eu sunt de fapt mai multe.
2) E vorba de o generalizare.

| MenInShadow a răspuns:

Findca atunci cand esti tanar, vrei sa ai toate posibilitatile care le are un batran, desii face o mare greseala, iar atunci cand sunt batrani, isi da seama de graseala care au facut-o si ar vrea sa mai traiasca odata aceleasi momente

| RhoOphiuchi a răspuns:

Vrem sa fim mereu tinereri, frumosi, plini de viata, cu multe posibilitati, libertate. De aia, in toate celelalte etape ale vietii cand nu avem astea, ni le dorim, adica in copilarie, adolescenta, maturitate (peste 35 de ani) si batranete. Anii de varf ai omului sunt intre 20 si 30. Toti vor sa ramana acolo.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Raspunde-ti singura! Crezi ca prin tunsoarea aia atent studiata(daca esti tu cea din poza) de young girl wannabe reusesti sa-ti ascunzi varsta? Sincer, arati obosita.Mult prea obosita chiar si pentru varsta ta reala.Ia zii, asa-i ca ma roade invidia?laughing

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Eu ti-am raspuns deja la intrebarea propriu-zisa.Totusi,e bine ca ai folosit persoana 1 plural, care te include.Am dat un exemplu, nimic mai mult...

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Exact,pisi! Iar eu am restrans cercul, ce e asa greu? in fine...

| CarlaElena a răspuns:

Human nature !

| lplostonyou a răspuns:

Asta e buna intrebare si eu cred ca puneam aceeasi intrebare, eu cred ca dorim sa fiim ceace nu suntem happy

| lovem3 a răspuns:

Pentru ca atunci cand suntem tineri suntem mereu atrasi sa parem altceva decat ce suntem sa parem mai maturi credem ca suntem mai interesanti daca suntem mai maturi...iar cand suntem batrani suntem trecuti prin viata aveam o oarecare exeprienta de viata judecam cum trebuie ne dam seama ca am gresit cand eram copii si vroiam sa fim maturi.De aceea incercam sa fim iar tineri din pacate acest lucru nu se mai poate.

| Oti a răspuns:

Simplu:p.Un copil, vrea sa fie adult ca sa poata face lucruri de unul singur...Sau,in special noi fetele, vrem sa parem mai mari,(de ex daca avem 15 ani --vrem sa parem de 17-18),ca poate ne place un baiat frumos care are in jur de 18, 19, 20 de ani si vrem sa il agatam si el niciodata nu s-ar uita la una de 15. Iar cand suntem batrani,vrem sa fim iar tinere, caci tineretea este sinonim cu frumusetea. Vrem sa fim iar "sexy", sa putem purta haine de adolescenta si toate celebig grin

| Morenna10 a răspuns:

In ziua de azi aproape nimeni(in special fetele) nu mai stie sa aprecieze cum ne-a lasat Dumnezeu.De aceea tonele de machiaj si multe alte chestii cred unii ca o sa imbuneze aspectul...

| sw33tLilleVampire a răspuns:

Pentru ca cand suntem tineri vrem sa fim intelepti si cand suntem batrani vrem sa retraim lucrurile pe care le faceam in tineretse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, eu cand eram mica nu vroiam sa ma maturizez si prin urmare nu incercam sa par mai matura. Cum m-am maturizat, mi-a parut bine ca nu sunt copil. Eu sunt impacata cu timpul, nu pretind la nimic de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineri sau virstnici; credinciosi sau atei; invatati sau inculti; orice individ,crede ca exista o perioada a vietii pe pamint,cind devine mai intelept.Din pacate,stii zicala"Mare e gradina Domnului si multi inconstienti(ca sa nu zic altfel) au incaput in ea". Multi trec prin viata precum ciinele prin apa:iese, se scutura, se usuca si merge mai departe.Numai bine.

| GeOrGy2110 a răspuns:

Nu incercam sa aratam nici batrani, nici tineri, incercam sa sa aratam in jur de 20-30 de ani pentru ca atunci corpul nostru arata cel mai bine.Nu ai nici cosuri ca adolescenti si nici riduri ca batrani

| BlueGlasses a răspuns:

Avem nevoie de o scuza pentru a nu putea fi fericiti cu ce avem.
Fericirea fie va veni atunci cand vei avea o anumita varsta(daca esti tanat) fie a fost acum mult timp (daca esti batran)