| chuckmanson a întrebat:

De ce mai există conspirații legate de schimbările climatice? Aproximativ 97% din climatologi sunt de acord că încălzirea globală există, este cauzată de oameni și ne afectează și cu toate astea președintele Statelor Unite și cel al Rusiei neagă existența schimbărilor climatice. În opinia mea, asta este una dintre cele mai periculoase conspirații. Ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La rusi & americani le convine petrolul pentru ca obtin bani pe urma lui, nu vor sa piarda afacerile care le aduc prosperitate in viata lor. Daca dispar 2 tipuri de insecte afecteaza incalzirea globala pentru ca nu se produc x evenimente in natura cum e normal sa fie sustin britanicii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O conspirație este ceva secret, nu cu publicitate.
Ei neagă din motive economice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde scoti tu, ca ei ar nega incalzirea globala? Nu neaga, numai ca NU LE PASA. Au alte lucruru mai importante pe cap din punctul lor de vedere.
Practic NU exista conspiratii de genu, mai toti is de acord cu incalzirea globala. Insa mai toti o trateaza cu indiferenta

| Mihail69 a răspuns:

Vreau sa te lamuresc cu o chestie. Vezi tu aici intervine intr-un fel si forta lui Dumnezeu. Oamenii taie paduri, arunca gunoaie in natura, polueaza mediul cu fel si fel de toxine, iar natura se razbuna pe ei, adica prin inundatii si alte fenomene extreme. Practic daca ai aruncat un gunoi sau ai taiat un copac, gandeste-te ca intr-un fel natura se va intoare impotriva ta.
De asemenea, din cauza stratului de ozon si a mai multor factori, apa oceanelor se incalzeste, iar datorita incalzirii se produc aceste fenomene numite tsunami, furtuni cu descarcari electrice extreme, etc. Daca oceanul se incalzeste, nu mai exista un echilibru natural, iar norii aduna apa aceea fierbiente si o aduc la noi, si dupa ne miram de ce se ard plantele sau animalele.
Daca vrei sa aflii mai multe astept mesaj-ul tau.

| chuckmanson explică (pentru Mihail69):

Păi da, încălzirea globală ne afectează și afectează întreaga planetă, deci trebuie să o oprim. Și ar fi bine să începem prin a alege politicieni care chiar se preocupă de schimbările climatice, nu ca dobitocul ăla de Trump.