| Narcis2007 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor cred in fantome?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

De ce majoritatea oamenilor cred in Dumnezeu?
raspunde la asta si ti-ai raspuns la intrebare...

22 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca nu vezi fantome nu inseamna ca nu exista.
Poti sa dovedesti ca exista daca nu le-ai vazut? Nu, dar poti sa dovedesti ca nu exista singurul motiv fiind "Dar nu am vazut nici una pana acum", poate tu nu ai vazut dar altii da, si cum acei altii au vazut si unii nu, acei unii zic ca acei altii sunt nebuni.
Dumnezeu exista, si lumea crede in el. Multi zic ca El exista sau ca nu exista, dar nimeni nu l-a vazut.
Daca nu a fost vazut niciodata nu inseamna ca nu exista, inseamna ca doar nu a fost vazut.
Cei care zic "Nu am vazut nu exista", au un creier care nu le permita sa vada peste lucrurile superficiale, sau cel putin asta este parerea mea.
Este doar o parere, nu ma judeca pentru astawinking

| WR104 a răspuns:

Pentru ca au vazut prea multe filme cu ele.

| pwp a răspuns:

Pentru ca sunt slabi de inger (ma regasesc in ei)

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Pentru ca majoritatea oamenilor doresc sa existe o cale sa-i vada pe cei dragi, asa ca accepta idei absurde.
Cu Dumnezeu e altceva. Aici oamenii doresc sa-si explice existenta, s-o puna pe seama cuiva.Doar ca aici nu e atat de absurd pentru ca e ceva plauzibil. Universul nu a aparut singur. Big Bangul nu s-a declansat singur.De aici tu tragi concluziile.

| Lexiiii a răspuns:

Nu toata lumea crede in fantome. Lumea poate sa creada si din cauza ca se uita prea mult la filme. Sau poate chiar li-s-a intamplat ceva, fiecare crede in ce vrea pana la urma.

| Niakit a răspuns:

Majoritatea oamenilor tinde sa fie atrasa de lucruri carora nu le poate da o explicatie rezonabila, logica. E un mecanism neinteles al creierului, daca vrei laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde vă luați statisticile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare e liber sa creada in ce doreste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la filmele de groaza.

Răspuns utilizator avertizat
| unul1 a răspuns:

Prin fantome in mare parte de se refera la acele spirite pe care le putem vedea si la discovery. Sunt oameni care au vazut si marea parte care au auzit povestile celor care au vazut. Nu sunt studiate de stiinta pentru ca nu poti pune o fantoma intr-o eprubeta, pe un scaun sau sa-i iei o proba de adn asa ca stiinta le ignora desi sunt multe relatari si de multe ori credibilie.

| FuckSchool a răspuns:

Eu nu prea cred. Mda poate chiar exista cine stie laughing.

| Xtal a răspuns:

De ce cealalta majoritate a oamenilor nu cred in fantome?

| Narcis2007 explică (pentru Xtal):

Fantomele sunt doar rezultatul filmelor de groaza la fel ca si vampirii sau varcolacii...e ca si cand ai crede in povestile cu zane

| Xtal a răspuns (pentru Narcis2007):

Dar de ce imi spui asta? Nu am afirmat ca as crede in fantome, era doar un joc de cuvinte.Amuzant mai esti.

| Shammal a răspuns (pentru Narcis2007):

big grin zanele chiar exista, fantoma este o imprimare a personalitatii unui om; desi ai putea numi fantome si alte aparitii, entitati despinde cum percepi tu realitatea

| HappyGrumpy a răspuns:

Pai tie nu ti-ar place sa crezi ca te duci undeva dupa ce mori? macar sa mai bantui unpic pe-acasa... daca nu ai unde sa mergilaughing sau preferi sa crezi ca te mananca viermii si atat.

| Mentalist09 a răspuns:

...de stupizi. exista doar duhuri laughing puppy dog eyes

| Horanhugsme a răspuns:

De prostilaughing

| paulapaulina a răspuns:

Fiecare om are fobiile lui!

| LucYusAnOnYmuos a răspuns:

Pentruca fantomele exista si majoritatea stiu treaba asta. Cealalta majoritate nu crede in fantome pentru ca nu vor sa creada in cv c in depaseste intelectual si imaginar.

| kittyBast a răspuns:

Pentru ca exista teoria lumii de dincolo si a spiritului nemuritor
dc oamenii cred ca magicienii fac magie? pentru ca este cel mai simplu raspuns la ceva ce mintea nu moate explica
la fel si cu fantomele, dam vina pe ele atunci cand nu ne explicam ceva straniu