| anonim_4396 a întrebat:

De ce marea albastra fiind ca cerul nu poate sa zboare? soarele nu poate sa inoate? doar sa o incalzeasca? valurilei ei se misca neincetat dar norii sunt cei ce despart soarele de mare...si marea e geloasa. Dar nu intelege ca soarele fara nori ar transforma-o intr o alta mare de nori?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Hmmm, interesant!
Marea zboară prin valurile ei, soarele îi admiră mișcările voluptoase, iar norii sunt doar mici hopuri pentru eterna mare albastră care ascunde un mister al albastrului etern!
Munții ating cerul, norii dau ocol soarelui care atinge crestele, dar ei oare nu știu că munții nu rănesc?
Pa, pa.

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Saru`mainile domn` Eminescu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E ceva interesant in versurile astea, dar nu as putea sa spun exact ce. Oricum, poate ar trebui sa le mai lucrezi, sunt prea multe cuvinte, mesajul e transmis prea intortocheat. Sunt sigura ca slefuindu-le, o sa pui in valoare ideea.

| Ben. a răspuns:

Dragutz!

| sorin a răspuns:

Foarte frumos, bravowinking

| JackieSue a răspuns:

Marea nu poate zbura si nici soarele nu poate sa inoate pentru ca nu sunt lucruri(ca sa pluteasca)/fiinte.

| DeeVee a răspuns:

Frumoase versuri Prince of Persia....presupun ca le-ai luat de pe internet...big grin...sau poate sunt originare din mintea ta...big grin
Dar nu stiu cum ai vrea un raspuns la aceste intrebari...laughing...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt luate de pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu intrebarea asta castigi o luna de lapte cu....sti tu cinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Circuitul apei in natura. poetic. laudabil.frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,, Soarele OARE nu poate sa inoate" ma scuzati am uitat de,, oare".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauza ca pasarile mari nu cinta iar racorosul dimenetilor de toamna tirzie va ramine vesnic invesmintat in ceata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aminadab arunci bomboane?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marea albastra nu are aripi... poate daca s-ar transforma intr-o sirena ar putea si soarele sa inoate. iar cerul oricum se topeste bland in mare...si in marea albastra oricum se ascunde ceva... e un mister ce niciodata nu il vei afla...valurile albastre sunt echivalente cu visele noastre...norii? smocurile alea de vata de zahar? si oricum...norii nu dureaza, ei sunt ca senzatiile. deci norii sunt ca oamenii. tu esti cu capul in nori si de-aia e geloasa marea. ea vrea sa o privesti si sa o mangai mereu cu razele tale blande si calde numai pe ea... tu nu intelegi ca marea fara tine s-ar transforma intr-o furtuna? sau intr-o mare de nori cum zici tu.de aceasta data niste smocuri innegrite...nu-mi mai place. so...intelege odata ca tu esti soarele ei...marea e ea...neprotejand-o pe EA...vei crea o mare de nori... asta iti doresti? sau un soare ce incalzeste marea albastra si este privita de un cer senin?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte frumoshappyuite asa ma mai "loveste" inspiratia si pe mine cate-o-data...

| alle529 a răspuns:

Pt k asa le-a dat Deumnezeu! happy Tu nu le poti schimba nici macar daca vrei, da` poti visa daca vrei ca nu te costa nimichee hee

| anagabriela a răspuns:

Frumoase cuvinte...marea nu zboara, ea danaseaza un dans al libertatii si nemarginirii... iar soarele prin razele lui o lumineaza si o face cunoscuta ochilor nostri. Dar, numai sufletul noastru o poate face sa zboare, sa danseze, sa o coloreze...caci el nu are reguli, norme sau piedici... el e singurul ce ne da voie sa privim si sa intelegem lucrurile asa cum dorim.