| Theo94 a întrebat:

De ce multe tari tropicale sau din zona tropicala nu sunt prea dezvoltate?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă dezvoltarea e un concept nou pentru ele.

| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca nu au avut aur sa se migreze acolo in draci (in Australia, daca nu s-ar fi descoperit aur, ar fi fost tot o colonie penitenciara si in ziua de azi), nu au stabilitate... DAR MAI ALES sunt o groaza de indigeni lenesi care nu vor sa auda de civilizatie, asa ca nu ai mana de lucru, daca, cumva ai vrea sa investesti

stiu cineva care a fost intr-o tara d'asta si la care venea indigenu' (nu vreau sa ii spun culoarea) si muncea DOAR pentru 1 $ sa isi cumpere bomboane, in rest nu ii trebuia nimic, asa ca dupa ce isi facea dolarul, pleca si poate mai venea saptamana viitoare... POATE!