| Dogma a întrebat:

De ce ne nastem ca apoi sa murim?

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

De ce ne culcam si apoi ne trezim? De ce facem sex si apoi ne "golim"? De ce orgasmul ajuta la o mai buna oxigenare a creierului? Orgasmul (un lucru cam neortodox-nu c-as fi eu habotnic), ajuta creierul uman; ciudat, nu? De ce iesim pe vulva si apoi intram in pamant? Ca nu mai incapem pe unde am iesit. Pune idiotul pe picioare, ca natura-l "dezvolta" treptat.

| harciog a răspuns (pentru Vizitiul):

Cind eram prost vedeam pe toata lumea idioata.Cred ca si acum mai sint prost dar mai putin pentru ca te vad idiot numai pe tine din cauza ca te lauzi si tu cu ce are toata lumea.Una doua sari la chestii pur existentiale ca explicatii "bine patrunse"de tine contra prostiei.Nu ti-e greata cind te uiti in oglinda?

| Vizitiul a răspuns (pentru harciog):

Nu mi-e greata pentru ca obisnuiesc sa port lamaia in buzunar. Cand erai prost? Ce te face sa crezi ca nu esti la fel de prost ca inainte? Inteleg, nu mi s-ar mai potrivi postura de idiot, fantasmagoricule.

| NoChanceForUs a răspuns:

Te naști pentru că doi oameni au făcut sex iar „masculul" a ejaculat în maică-ta, și mori pentru că fiecare celulă din tine are un termen de valabilitate, pentru că nimic nu-i veșnic.
Mistery solved.

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Pentru ca suntem testati.

| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca ne nastem ca sa dovedim ceva, si ca murim ca sa ni se dovedeasca ceva. Mai ramane doar sa ne dam seama ce trebuie sa dovedim si sa intelegem cea ce ni se dovedeste.

| a1doru a răspuns:

Da tu cum ai mai muri, daca nu te-ai fi nascut...rolling on the floor

| eugeniu_6685 a răspuns:

Fiindcă nimic din ce există nu persistă la infinit. Viaţa se perpetuează numai pentru că este supusă ciclului "naştere-moarte". Eternitatea nu dă exemple în această lume (căt de căt) cunoscută nouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dogma? ia uitate la reflexiv? asa e ca daca-l duci in gara, se urca in tren? exact ca ala de-l dezvolta natura? treptat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si moartea e importanta in natura

| Postoo a răspuns:

E una din intrebarile la care nimeni nu are un raspuns exact. Multi dintre noi ne straduim sa dam cate un raspuns inteligent dar degeaba. Aceasta chestie este unul din multele mistere ale vietii!

| Robert_Roby_1991 a răspuns:

Ca sa ne traim viata! Daca nu existai nu puteai sa faci nimic, nici macar sa scrii intrebarea acesata!

| Ci_Aura_1984 a răspuns:

Sa traim intre ele.