| mpopescuion a întrebat:

De ce nu mancam ciorba la micul dejun?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu de exemplu mănânc.

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ce de useri şi-au făcut cont în ultimele câteva zile! Or fi ei useri noi? sau doar conturile sunt noi?

| darrio2007 a răspuns:

Poate nu mananci tu.

| T0T a răspuns:

Păi tu de ce nu mănânci? Îți poți răspunde singur.

| Sofer a răspuns:

Pai se mănâncă și ciorba la micul dejun.

| PainTech a răspuns:

Cine nu te lasa sa mananci ciorba la micul dejun?

| Zuzu1991 a răspuns:

Pentru ca asa e traditional, insa nu prea vad cine te-ar putea opri sa mananci ciorba cand vrei tu tongue

iar daca intrebi de vreun motiv medical, gastronomic, obezitate, etc. sa stii ca nu exista nici un motiv in afara de traditie

| Eireann a răspuns:

Eu nu prea tin cont. Cand lucram tura de noapte inainte sa ajung acasa mergeam la un restaurant si imi luam o supa la pachet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e apă chioară, nu e consistentă. O ciorbă singură, nealăturată de altceva, nu prea este suficient pentru a îți da startul zilei. Dacă ciorba are și carne și eventual un felul 2, mai da. Până la urma, nu există reguli ce si când mănânci, nu prea conteaza. Ideea e sa iti dea energia de care ai nevoie(adica nu mai puțin, dar nici mai mult) și nutrienții. Când si ce mănânci nu are importanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănânc orice la micul dejun și mă simt foarte bine

| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Pentru că nu are gust bun dacă pui peste cereale

| butoiașul a răspuns:

Acelasi motiv pentru care nu mancam lapte cu cereale la pranz