| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii de stiinta vorbesc "doar" intre ei si "deloc" cu majoritatea oamenilor sau muritorilor de rand sau obisnuiti?

5 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Vorbesc si.cu oameni obisnuiti, au si ei familie, prieteni, sunt oameni normali doar ca ce sa vorbeasca cu un om care habar nu are de stiinta si nu are cunostinte in asta

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

"Vorbesc si.cu oameni obisnuiti, au si ei familie, prieteni doar ca ce sa vorbeasca dau ex un om care habar nu are de stiinta si nu are cunostinte in asta" - vezi ca intrebarea asta este subtila si cu directie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca slujesc intereselor oamenilor bogati care conduc lumea. Pe oamenii bogati nu-i intereseaza sa traiasca toata saracimea pamantului pentru ca "planeta pamant nu poate oferi resurse pentru un numar nelimitat de oameni."

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Pe oamenii bogati nu-i intereseaza sa traiasca toata saracimea" Pe naiba. Ei devin bogati pe spatele la prostii care muncesc pentru minimul de bani care il ofera ei. Lor nu le pasa de conditiile lor jalnice de viata. Asta e altceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Pe oamenii bogati nu-i intereseaza sa traiasca toata saracimea" Pe naiba. Ei devin bogati pe spatele la prostii care muncesc pentru minimul de bani care il ofera ei. Lor nu le pasa de conditiile lor jalnice de viata. Asta e altceva." - sunt de acord cu raspunsul tau. Multumesc.