| bestfully a întrebat:

De ce oamenii in general doresc sa aiba baieti? Adica cand doresc un copil, doresc numai baieti(majoritatea).

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru ca fetele tind sa devina parasute.Eu de exemplu nu imi doresc fata.Imi doresc doi baieti unul mai frumos ca altul(desi daca seamana cu mine, e clarlaughing ) pe care sa invat cum sta treaba cu fetele, sa ii duc la meciuri de fotballove struck

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că sunt mai utili la casa omului!

| Vizitiul a răspuns:

Unii parinti isi doresc baieti pentru ca merg pe ideea : "Bai, va purta numele de familie in continuare."
Chestia cu doritul unui baiat, nu este decat un simplu moft. La urma urmei, orice parinte abunda in fericire la nasterea unui bebelus, fie el fata sau baiat.

| YourDailyApple a răspuns:

Pentru ca :
1. La baieti sexul nu e asa o mare chestie : pierderea virginitatii nu e importanta ca la fete, nu pot ramane gravizi, nu trebuie sa iti faci griji ca vor fi "corupti" in a intretine relatii sexuale cu necunoscuti...
2. Baietii nu sunt atat de emotionali precum fetele, doar la varsta copilariei, dar pe masura ce cresc la varsta adolescentei nu vor deranja parintii cu smiorcaieli inutile si pretentii stupide.
3. Baietii daca vor ajunge afemeiati nu vor fi catalogati drept "curve" ci dimpotriva vor fi considerati "jucatori " ( prietenii stiu de cehee hee )
4. Baietii nu vor cere bani pentru tone de machiaj si haine ci mai mult pe lucruri practice.
Cam astea imi vin in minte acum thinking

| mgtow a răspuns:

Pentru ca fata cand face sex prima data e o mare suparare pentru parinti mai ales daca e minora

| Nastia a răspuns:

Ptr ca baitul duce mai departe numele de familie, el e "cocosul"in casa, in societate e mai respectat sau impune mai mult respect decat o fata, pentru ca nu exista sansa sa ajunga"parasuta", pentru ca nu va veni plangand la usa ta niciodata sa-ti spuna e e gravid, pentru ca are caracterul mai puternic, etc.

| Crisu_7532 a răspuns:

Doresc baieti pentru ca nu vor fete care sa ajunga zdrente. asa cum deja sunt o parte din utilizatoarele acetui site care intreaba in stanga si-n dreapta daca sunt insarcinate pentru ca au facut sex neprotejat. zilele trecute, o fata de 12 ani spunea ca a facut sex anal si oral cu prietenul ei. pai cum naiba sa nu vrei baiat? alta fata spunea ca a facut sex la scoala, in baie, cu 2 baieti...cum sa nu vrei baiat? dar oricum toata treaba e relativa.ca si baietii pot s-o apuce pe cai d-astea gresite...EDUCATIA este totul!

| cornel a răspuns:

Pentru ca baietii sunt altfel.cand se fac mai marihappy

| alexeanca a răspuns:

Din prostie cred. Fetele sunt pline de calitati.Stii ce e amuzant? Ca ei isi doresc baieti dar cand barza aduce o fetita spun ca nu ar da-o pe 10 baieti big grin

| Nasu a răspuns:

De ce nu vor fete pentru ca nu vor ca sa isi bage alti p. A in munca lor rolling on the floor glm si eu

| Диана a răspuns:

Pentru că părinţii nu vor ca unu' să-şi bage p*** în munca lor. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele devin foarte cochete si cer din ce in ce mai multi bani si devin f pretentioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unei fete trebuie sa-i porti mult mai mult de grija si s-o susti financiar pana isi pune balamalele. Este mai mofturoasa si, in ziua de azi, nu ti-ar conveni sa te priveasca vecinii mai ciudat ca fica-ta a ajuns carpa blocului, nu? Vezi, mai bine faci un baiat si esti mandru de elbig grin.

| Deny2000 a răspuns:

Pt. ca baietii raman mostenitorii si duc afacerea(cine are)mai departe, si la mine parintii si-au dorit baiat.

| Deny2000 a răspuns:

Nu neaparat onutzu, nu toate fetele se fac parasute(adica 95% sunt parasute care umbla numai dupa...)Oricum, daca zici ca toate fetele sunt parasute zici si de fata care va face copii cu tine.
Si sa stiti ca parintii isi doresc baieti din alt motiv, nu pentru. ca fetele vor mai multi bani si vecinii le zic,, carpe''.
Unii parinti sunt chiar tristi cand nasc baiat ca vroiau fata.
De obicei, parintii isi doresc ca primul copil sa fie fata iar al doilea baiat.

| carmenuta a răspuns:

Pentru de baieti cand se fac mari nu trebiue sa aiba multa grija cum au de fete