| username2468 a întrebat:

De ce s-a schimbat clima și nu mai avem zăpadă în perioada asta?
Acu' câțiva ani, unde stau eu (bine, și în alte părți, nu numai la mine), ningea pe vremea asta, iar de la un timp, am observat că s-a schimbat clima, nu ninge, nu nimic

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-a spus cineva din Siberia că și la ei s-a schimbat. Nu mai sunt ierni de minus 55 de grade, acum pe la minus 35. Încălzire globală. Vacile se beșesc, iese gaz metan din ele, efect de seră.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

E seceta. Daca ar fi căzut precipitații ar fi fost sub forma de ninsoare, temperatura fiind scăzută mai ales noaptea la mine in zona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încălzirea globala e cauza, e nasol rău fără zăpadă
Asta e începutul, va fi și mai rău de atât.

| acerr a răspuns:

Pai daca nici in Anatartica nu mai ninge si e mai cald. oare ce poate fii? schmibarea climatica, Au distrus planeta

| MagicOneT a răspuns:

Temperaturile sunt scazute, cel putin pe timpul noptii. Pare ca ne confruntam cu o seceta.

Sunt de acord cu tine, s-a schimbat si clima, in anii trecuti, aveam cel putin 1, 2 saptamani in care ningea bine si baga putin in criza tara.

Mai asteapta, eu cred ca vom avea parte de zapada anul acesta, daca mai tii minte, tendinta a fost ca in luna februarie sa avem parte de o iarna completa.

| împreunăfacembine a răspuns:

Acest fenomen se numeste "incalzire globala" care odata cu el, aduce foarte multe efecte negative asupra omenirii.