| MoltenMoon a întrebat:

De ce se cearta unii oameni din motive puerile?
Sunt "starile de nervozitate aparute din senin" reale?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frustrarea oamenilor vine din faptul ca nu au ce au ce au altii, in timp aceste frustrari devin descarcari in diverse moduri gen certuri, ura, depresie, izolare de societate, conceptii negative despre societate, certurile in mare parte vin din ura care o avem in noi, suparari, stres

suntserios
| suntserios a răspuns:

Motivele ale puerile se aduna in frustrari, stre si nervi care la un moment dat nu mai pot fi controlate asa de usor

| Mădă0611 a răspuns:

Da, foarte reale, se simt amenintati, de asta si trec repede acele stari, pentru ca odata trecut pericolul, pot analiza problema si o pot intelege, astfel vad ca nu era vorba de vreun pericol. Oamenii simt teama doar cand au nevoie de ceva, cand cred ca pot pierde acel ceva, se transforma in lupi pentru a-l apara, de fapt a se apara. devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi pe site? ma indoiesc ca sunt macar 10-20 de adulti care se enerveaza in fata pc-ului, pentru un subiect care probabil nu-l discuta niciodata in realitate. Uneori nici persoanele in cauza nu-s reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate starile unei persoane sunt influentate de ce se intampla in jurul si in interiorul ei: reactii chimice, hormoni, vitamine, minerale etc.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

De la lucrurile mici pornesc lucrurile mari.
da, cand o iei razna, sunt cat se poate de reale.