| Nume6 a întrebat:

De ce singurul lucru sigur în viaţă e acela că vom muri?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana la moarte treci prin alte greutati si bucurii in viata

| sabin89 a răspuns:

Alţii au altă părere despre singurul lucru sigur: "solum certum nihil esse certi"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu. Referitor la viață, nu există altul. De aceea perpetuarea vieții prin urmați este cea mai importantă datorie pe careo ai față de viață. Dacă tu ești sigur că veiu muri, viața din tine o poți continua doar prin urmați ai tăi.

| T0T a răspuns:

Nu pot fi așa sigur că e singurul lucru sigur sau dacă măcar e sigur,

| Celcestietot a răspuns:

Sigur este că vom exista și după moartea corpului, dar asta nu înțeleg multi atei.

| Frank51 a răspuns:

Acela nu este nici pe departe singurul lucru sigur.

Tot ce tine de univers functioneaza cu o precizie de nedescris.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că orice lucru are un început și sfârșit.

| Apokales a răspuns:

Pentru ca in afara de asta totul este relativwinking.

| JicaContra a răspuns:

Nimic nu e sigur, nici ca vom murii, poate sa te muste un bampir, poate sa se dezvolte nano-tehnologia si sa te tina in viata la ne sfarsit, poti sa iti transferi constiinta intr-o roboata SECSI... RAU... AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

singurul lucru SIGUR in viata e ca vei plati taxe... PUNCT!

| Alverto a răspuns:

De ce te gândești la asta? Viață e frumoasă, are lucruri rele și lucruri bune care nu se întâmplă. Imagineaza-ți sa fi in epoca de piatră, și să nu știi nimic ce știi acum... Te invit să urmărești acest videoclip: https://youtu.be/PoI0QCl6-aI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca moartea este inevitabila, viața ti s-a dat fara sa o ceri si ti se ia fara sa fii intrebat/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt lucru sigur e ca vom suferi in viata, toata lumea simte durerea. Boli mai multe sau mai putine, depinde de organism.
Alt lucru sigur este ca vom da raspuns pentru faptele noastre, pentru viata dusa pe pamant.
Moartea este doar inceputul pentru o eternitate de bucurie (in rai) sau o eternitate de durere (in iad). Treci din viata asta trecatoare in eternitate. Fiecare primeste dupa cum si-a dus viata aici pe pamant.

| oz_1736 a răspuns:

Fiindca absolut totul este o reactie chimica de transformare continua pana la nivel de reciclare. Si natura recicleaza tot, nimic nu se pierde

| Andrei200202 a răspuns:

Unul dintre cele mai siguri lucruri acum este că azi e sâmbătă