| Aihao19 a întrebat:

De ce trece timpul asa de repede?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai aceasta impresie fiindca imbatranesti.
Faci tot mai putine lucruri intr-o zi si pana le termini constati ca a trecut inca o zi si ai facut mai putin decat cu cativa ani inainte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca am uitat sa ne bucuram de viata... Si facem putine, gandim mult, suferim mult si cand faci putine totul trece repede inclusiv timpul

| Sociopatul a răspuns:

Timpul trece la fel. De foarte multe ori ni se pare ca timpul trece mai repede pentru ca avem foarte multe lucruri de facut. Iar mai greu cand ne plictisim si cand nu avem nimic de facut. Pentru mine este foarte logic.

| Sociopatul a răspuns:

Nu are logica deloc ceea ce ai spus tu acolo

| Idkidk a răspuns (pentru Sociopatul):

Am citit un articol ca ar fi din cauza incalzirii globale si parea destul de logic.

| Kogaion a răspuns (pentru Idkidk):

Nu exista incalzirea globala, planeta pe care o locuim a mai trecut in istoria sa, in perioade cand era foarte cald. Asta cu incalzirea globala este o manipulare, pentru fiecare campanie falsa, exista o strangere de fonduri adevarata.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Kogaion):

M-am gandit si eu odata la asta. Ai mai multe informatii despre subiect?

| Kogaion a răspuns (pentru Mclaren12):

Multe informatii le poti gasi pe internet. Corporatistii americani sunt in spatele acestei minciuni, eu iti zic cateva informatii la care se ajunge mai greu, unul dintre motivele acestei minciuni este ce am zis mai sus, fiecare campania falsa, are o strangere de fonduri adevarata, adica au deschis un subiect pe aceasta tema si castiga miliarde de dolari din asta. Altul ar fi taxele de CO2. Altul foarte important, se incearca prabusirea pietei petrolului, da stiu o sa zici ca nu e posibil, este foarte posibil, pentru ca in momentul de fata, tarile oponente americii si care stau in calea ei sunt foarte bogate in petrol (Rusia, Iran, Arabia Saudita, China, Coreea de Nord). Si probabil cel mai sinistru, depopularea planetei, se incearca sa ne induca ca suntem prea multi pentru aceasta planeta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Kogaion):

Cand aud corporatisti americani deja mi se pare clar.
Chestia asta cu numarul prea mare de oameni chiar este o bazaconie dar daca va veni al treilea razboi mondial, populatia va fi probabil decimata. Dar mai probabil nu va veni.
Si intr-adevar mi-e greu sa cred ca va pica piata petrolului. Jîdanii precum Rockefeller prin petrol au ajuns unde au ajuns, nu cred ca vor lasa ei asa usor sa le pice industria.