| Marioara_5353 a întrebat:

De ce uni oameni nu merg la biserica si sunt pagani?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce oamenii schizofrenici nu se tratează?

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Because I got high, because I got high, because I got high... tanananantantanana.

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu merg la biserica pentru ca-i mai racoare in pivnita. Daca ai ajuns sa pui asemenea intrebare, n-ai sa stii nici ce-am vrut eu sa zic cu acest raspuns.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce unii oameni maltrateaza limba romana?

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Putine, dar fixe!

| carpediem a răspuns:

Nu intelegi unitatea, diversitatea si evolutia lumii vii! De fapt tu nu intelegi nimic, nici cand mananci nu intelegi de ce o faci, e doar instinct. Pe scara evolutiva tu esti un nevertebrat.

| Kosuchin a răspuns:

Femeia asta, ori pune intrebari la panarama, ori e reprezentanta speciei "fanatica credinciosus" o_O".

| FuckOnCocaine a răspuns:

De ce hand cream-ul meu cu silicon nu este bun și pentru bordul mașinii?

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Băi, ești penală!
Unii nu au timp, alții sunt atei, te-ai gândit la asta?
De ce mereu vi aici și ne bagi pe gât biserica ta?
Încetează, serios. Se duce cine vrea, nu e nevoie să ne forțezi.

| BRG a răspuns:

Deoarece biserica și religia falsă a întunecat mintea oamenilor, cu învățături false de genul: focul iadului, trinitate, purgatoriu, infern, reîncarnare, vi se par învățături pe care să le fi predat Isus cînd a fost pe pămînt? Nicidecum, Isus fiul lui Dumnezeu cînd a fost pe pămînt a vorbit despre o perioadă în care nici un locuitor nu va zice sînt bolnav, el a demonstrat prin puterea lui Dumnezeu că morții vor învia, el chiar a făcut învieri, vezi învierea lui Lazăr, și a Talitei fetița de 12 ani,iar Isus prin aceste miracole a arătat ce va face el în Lumea Nouă promisă de Dumnezeu, acolo fiecare va avea casa lui, vița lui, și nici un om nu îi va face rău altui om. E și acum vă întrebați dumneavoastră de ce nimeni nu merge la biserică,deoarece oamenii realmente nu au ce învăța de la popa, deși popa știe bine că Dumnezeu are un nume, dar el popa nu îl dezvăluie nimănui, zice că e taină. O să le vină cît de curînd căderea, acestor ipocriți, și vinovați de sîngele oamenilor nevinovați, pe care ei popii îi îndobitocesc cu prostiile lor, și cu minciunile lor, hoții care i au taxe mari pentru nunți, botezuri, și înmormîntări, lacomii ăștia care jupoaie oamenii de bani ca să le fie lor bine, să î-și facă ei palate, și să poarte inele și haine scumpe. Ordinarii.

| daηă a răspuns:

Ca s-au saturat de tine laughing

| camy417 a răspuns:

Pai sunt altii care nu merg si sunt credinciosi si sunt altii care merg si nu sunt...am un exemplu foarte bun dar mai intai uitate in oglinda

| Abandoned3 a răspuns:

Marioaro, n-ai si tu o viata, o slujba, esti platitoare de taxe si impozite, ai par pubian, niste copii frumosi...da-o incolo de treaba, femeie! La fel de bine poate sa vina acum un fanatic Spider-Man sa intrebe de ce n-am mers la nu stiu ce conventie de reviste cu benzi desenate!

| MimiPopescu a răspuns:

Asa cum statul in garaj nu te face masina, nici statul in Biserica nu te face mai credincios.

| Kidd a răspuns:

Pt ca asa vor raised eyebrows ai si raspuns : sunt pagani.

Pa, pa

| Marinake a răspuns:

Caci si pentru ca nu le convine sa stea acasa si se duc si ei sa mai vada ce face lumea? ce se mai intampla sa mai barfeasca putin s mai bage o minciuna sa mai se laude...sunt motive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unii care merg la biserica si sunt pagani; mersul la biserica nu te face mai bun ci doar Sangele Domnului nostru Isus Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De stremeleag sa ma duci la cinema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pagin,e de bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa aiba cu ce-si umple timpul obsedatii. Daca mergeau toti la biserica, nu mai intrebai de ce sint pagini, incepeai sa cauti falsii crestini infiltrati in turma. Cu alte cuvinte, preocupari inutile tot aveai tu, nu te plictiseseai laughing