| Angelindeed a întrebat:

De ce unii oameni nu arata de varsta pe care o au? In special femeile.

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu se poate spune exact cum ar trebui să arate cineva la o anumită vârstă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt SO fuc.k’t up
Intr-un fel sau altul. Psihic(tulburari de personalitate, depresie)/ dependente.
O tine mai mult de cat de tânãr/ã e interior confused
decât de ce piele catifelata ai.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Sunt oameni care au niste gene care ii fac sa arate foarte tineri, cel mai mult se intampla la asiatici, care par de 20 cand de fapt au 40+

iar femeile, in majoritatea cazurilor, se ingrijesc mult mai mult, mai bine si mai atent decat barbatii

| Ivanov27 a răspuns:

Daca ai grija de tine, eviti lucrurile nocive (tigari, droguri, alcool, etc.) si duci o dieta echilibrata impreuna cu efortul fizic (sport, exercitii regulate) poti intarzia procesul de imbatranire. Sunt unele persoane care nu tin cont de acestea dar totusi arata mult mai tineri, asta se datoreaza geneticului lor.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Că se întrețin; din toate punctele de vedere. Fizic, psihic etc. O fi o parte și genetic, dar amu mna, nu toți ne permitem gene de lux. Oricum, ce e clar e clar. Dacă consumi x, y, z lucruri nesănătoase în exces zi și noapte nu poți să te aștepți ca la o anumită vârsta să arăți mai tânăr. Aș zice că femeile astea știu să se întrețină, sunt echilibrate ca nutriție, somn etc și când trebuie știu să-și mai mascheze din "anumite defecte" cu un fond de ten sau altceva.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Toti au idei identice, nu ma astept mai multe daca au surse de idei doar din Romania. Daca vrei sa arati mai tanar sau chiar mai frumos, cel mai simplu, daca tu ai un zambet pe fata in fiecare moment, creierul tau se pacaleste singur si chiar te face fericit, dar trebuie sa fie un zambet mai mult cu ochii, sper sa intelegi, asta e o teorie, si pentru ca tu esti fericit deja o sa ti se schimbe si stilul de viata, o sa respiri altfel, o sa vrei sa te trezesti mai de dimineata sa iesi afara sa faci chestii noi sa inveti chestii importante pentru tine, si daca ai o viata misto asta o sa o vezi si pe fata ta, chiar are efect, am experimentat pe mine si acum daca ma vezi pe strada esti sigur ca sunt altfel fata de toti oamenii din jurul tau, zambeste, fa ti cel putin 20 de prieteni noi pe luna, stai doar cu cine vrei tu cu adevarat, si nu te atasa de nimeni, e o viata misto