| Marioara_5353 a întrebat:

De ce unii oameni sunt pagani si isi cer osanda de la Dumnezeu? Vedeti maine va fi Judecata de Apoi. De ce sa nu mergem toti la biserica?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De-aia! Şi dacă mâine nu e judecata de pe dinapoi ce faci?!

| NoChanceForUs a răspuns:

Hai hai nu mai vinde bilete la concertu` ăsta pe net că te dau la CNA.

| chelstone a răspuns:

M-am saturat de atata ipocrizie si prostie, ai pus o intrebare ilogica, cum sa ceri osanda cuiva despre care crezi ca nu exista? De ce nu mergem TOTI la biserica? Da tu de ce nu mergi la sinagoga sau moscheie? Maine poate sa vina si judecata de dinaintea dinapoi ca nu-mi pasa, oricum as avea sa-i zic cateva lui dumnezeu...

| carpediem a răspuns:

Duceti-va si ramaneti acolo.

| carpediem a răspuns:

Ce e aia osanda fata? Sa vad ce mai zici poimaine cand ramai cu buza umflata ca nu s-au adeverit toate razbunarile rautacioase si toate amenintarile pe care le faceti voi "crestinii". Cica crestini si unii dintre voi sunteti plini de ura, la fel ca arabii aia stupizi cu jihadul lor, auzi razboi sfant. Cata bezna sufleteasca. Acum inteleg de ce se alearga atat dupa "lumina". Amen.

| carpediem a răspuns:

Mai bine mergem din seara asta sa apucam locuri in fata.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Nu mergem pentru ca maine nu va fi Judecata de Apoilaughing.
Daca ai fi crestina (cum vrei sa pari din intrebare) ai stii ca nici Iisus Hristos, nici ingerii, nici nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii. Doar DUMNEZEU TATAL stie cand va fi sfarsitul lumii.
Si ca sa nu zici ca sunt pagana s-ar putea sa merg maine la biserica (nu stiu sigur, am niste treburi personale).
Nu sstiu a cata oara repet astazi asta pe TPU! NUMAI DUMNEZEU STIE CAND VA FI SFARSITUL LUMII!

| CobraLeon a răspuns:

Si daca nu va fi, esti de acord sa iti trag un glont in cap, tie si tuturor celorlalti care "baga lumea in sperieti" degeaba. Asa cum am murit in 2000, 2003, 2006 asa vom muri si maine. Deci, draga Marioara te-as ruga sa nu mai te iei dupa toate aceste prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am avea loc.

Ce-ti mai place sa trollezi.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-n serios se iau unii.

Voi nu vedeti, ma, ca face bascalie?laughing