| anonim_4396 a întrebat:

De ce vremea nu mai revine la normal?
In viata mea n-am trait o clima ca asta, sa ploua de luni bune, continuu.

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ploua de luni bune, continuu"

tu acum ne scrii din India? (e vremea musonilor...)

| Frank51 a răspuns:

Ți s-a răspuns la întrebarea anterioară.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nici un raspuns concludent.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea răspunsurilor au fost foarte concise și concludente, ușor de înțeles de către elevi de gimnaziu.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Da, extrem de simple si nefolositoare.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu la ce te referi, userul hargrafe ți-a explicat foarte frumos cauzele, și eu ți-am spus că din cauza accelerației inițiale clima nu este stabilă pe perioade scurte de timp, asta e singura și unica explicație, de ce ai mai pus întrebarea dacă unicul răspuns corect ți se pare nefolositor?

| salieri84 a răspuns (pentru Frank51):

Nu stiu de ce iti mai bati capul, el de fapt asteapta un raspuns conform convingerilor lui. Exact ca si in cazul climei: trebuie sa ne adaptam unor astfel de tipare comportamentale.

| anonim_4396 explică (pentru salieri84):

Asta ma amuza pe TPU legat de haterilaughing)) Nu e nimeni obligat sa ma ajute, despre asta e vorba.
Eu nu pun la suflet, nu ma cunoaste nimeni, ma pot face de ras, e oke.

| salieri84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e deviza ta in viata, bine ca ti-ai gasit vocatia. ''Succesuri''!

| anonim_4396 explică (pentru salieri84):

Nu ai ghicithappy dar nici logic nu gandesti, daca petrec doar 5% pe TPU, inseamna ca nu aloc deloc mult timp aici.

| salieri84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Irelevant cat timp petreci tu aici. Ingrijorator e faptul ca analfabetismul functional ia proportii tot mai mari, iar unul dintre reactiile adverse este ''lipsa ploilor de luni bune'', continuu''.

| anonim_4396 explică (pentru salieri84):

Da care e problema ta ce intrebari pun eu aici? Daca nu te intereseaza, poti sa faci ceva mai util. Nu esti obligat sa-mi raspunzi mie pe TPU.
Esti si frustrat pe deasupra.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poluarea e de vina. rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost ciclon. Nu e nimic anormal. E rar, dar nu anormal.

| Alinailies a răspuns:

Obisnuieste-te, de acum înainte o sa fie asa sau mai rau, clima s-a schimbat foarte mult in ultimii ani asa ca, trebuie sa ne adaptam.

| FlorinGwin a răspuns:

Sunt ultimele zile ale acestei lumi care nu-l iubeste pe Dumnezeu.

| sabin89 a răspuns (pentru FlorinGwin):

"ultimele" - poate însemna şi ultimele 10, şi ultimele 100 şi ultimele 10.000... Deci, mai exact, ce vrei să spui?

| FlorinGwin a răspuns (pentru sabin89):

Ultimele din 6000 de ani de istorie umana.

| anonim_4396 explică (pentru FlorinGwin):

Pai mereu a fost un sfarsit al civilizatiei, maiasi, inchasii, etc.
Tu te referi la sfarsitul lumii, descris in Apocalipsa? Pai nu are legatura cu ploaia, acolo spune cu totul si cu totul altceva.