| Steregoi a întrebat:

De fapt evolutia are loc de la formarea celulei ou pana la stadiul de adult si nu pe parcursul a miliarde de ani. Ce puteti spune?

4 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Pot spune ca am avut o zi simpla și frumoasa, fără sa ma complic cu probleme existențiale. Tu ce poți spune? happy

| Steregoi explică (pentru Edmonds2342):

O sa ai și întrebări existențiale. Nu scapă niciun om fără să aibă întrebări existențiale. happy

| Melindaklara1 a răspuns:

Pai da evolutia se poate spune si asa cum spui tu dsr evolutia se refera si la cat a evoluat un obiect sau o fiinta intr-un anumit timp. De ec pana acum nu stiam de ce se spune ca suntem din maimute dar am alfat la ora de bio. Si profesorul o spus ca nu suntem dim maimutele actuali, adica am avut un stramos comun de cateva MILIADRE de ani. Daca te intereseaza acesta poti cauta pe google sau pe Youtube. Sper ca te-am ajutat happy.

| Steregoi explică (pentru Melindaklara1):

O evolutie accelerata ( de la celula ou la stadiul de adult ) intr-o evolutie mult mult mai lenta ( de la o celula primordiala la stadiul de mai multi adulti diferentiati si cu functii gata specializate ) vrei sa spui. Vrei sa spui evolutie cu doua viteze. Si celula primordiala daca a existat tot gata specializata a fost. Daca un element, fie chiar si un atom un aminoacid o proteina, nu ar fi specializat atunci nu ar exista ca materie si s-ar dezintegra intorcandu-se la starea de imaterie.