| Madu_9838 a întrebat:

De mic ai un vis, dar in timp totul i`a o intorsatura ciudata si iese cu totul altceva. laughingDe ex mama a vrut sa fie doctor, si a iesit profesor. Si intrebarea este, cati dintre voi v-ati implinit visul pe care l-ati avut cand erati mici?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La nimeni nu ii se implineste visul dorit dar exista alternativa si va functiona iti zic eu ca va da roade.

4 răspunsuri:
| micutadhampir a răspuns:

Foarte putini oameni, iti spun eu. Acum, depinde ce vrei tu sa fii cand esti mic. Eu vroiam sa fiu invatatoare cand aveam vreo 5-6-7 ani. Apoi, pe la 15, mi-am dorit sa devin actrita, dar nu m-a incurajat nimeni si am renuntat. M-am intors la prima mea pasiune: sa devin invatatoare. Si acum cand mai am putin si pot deveni invatatoare, regret ca nu am facut actoria, visul meu m-a prins din urma si as face orice sa dau timpul inapoi.

| Diana_7761 a răspuns:

Ca sa-ti indeplinesti un vis, ai nevoie de incredere si rabdare, dar mai ales munca. toti cei care au avut asta.ei bine... si-au indeplinit visul. Restul nu.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Ea a ales sa fe profesor inseamna ca nu ia mai placut sa fie doctor si-a schimbat parerea despre aceea meserie s-a razgandit, noi cand suntem mici suntem nehotarati.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mic am visat sa fiu sofer, cand am furat prima masina m-au prins, dupa cativa ani de reeducare in sistemul penitenciar romanesc am ajuns medic chirurg.Acum vezi si tu ce inseamna un vis spulberat rolling eyes