| RAY a întrebat:

De unde stim noi ca educatia pe care o primim, sistemul moral, legile sunt cele mai bune lucruri de urmat?

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stim. Dar care este alternativa pe care nu o facem?

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Binele si raul sunt chesti relative

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai da, asta asa este.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Un erou este o mandrie pentru tribul lui si un criminal pentru tribul rival

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Si asta este corect. Dar nu este in contextul intrebarii.
Stii ce mai este corect? Ca e frig afara big grin

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ba este eroil este o mandrie morala, iar copii ce invata ca e erou sau criminal? Intelegi sistemul este inventat de om desi este defect ca omul este defect,imperfect, naibi stie care o fii cel corect, motane tu stai acasa la caldura eu ies din casa si merg prin oras, sagului, lipovei, soarelui rar in complex le chem la mall sa vina poate vine o studenta haaa

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu avem de ales. Adica evident ca unii invata si ce cred ei ca este bine. Asta este situatia.

Da... cheama studente. Te zic la autoritati.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Sunt adulte domnule, iar eu nu urmez moralitatea unor primate frustrate, complexate

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Asa asa, le dai pe spate laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Pe la spate, ce pervers motan

| Wr3nch a răspuns:

Nu stim. Dar e ce fac masele, si stim cu totii ca e o idee foarte proasta sa fi impotriva lorlaughing

| StrongHeart a răspuns:

Selectezi tu ce crezi tu ca este bun,moral, de cuviinta, drept, cinstit.
Avem in noi un simt civic, avem un simt al binelui comun.
Nu trebuie mereu sa iti spuna cineva ce este rau sau ce este bine, ar trebui sa stii deja asta.

| RAY explică (pentru StrongHeart):

Avem in noi, nu chiar, daca am avea am fii toti buni