| anonim_4396 a întrebat:

Deci am vazut la stiri ca in 2021 vor sa ne vaccineze.
Am o intrebare, daca refuz sa ma vaccinez ce poate sa-mi faca autoritatile? Sau nu e obligatoriu?
Si mai vin si crestinii astia care spun ca e semnu fiarei in vaccin...

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite de asta este reticență asa mare asupra respectarii unor restrictii medicale si asupra vaccinului cand va fi. Ca sunt unii care citesc niste fake news uri, nu prea inteleg ce citesc, pe urma se informeaza ei de pe net pe undeva aiurea si ajung ei la concluzia ca sunt mari, tari au imunitate si se pisa pe ele de reguli.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ca sa intelegi si tu, eu fac sport de la 10 ani, nu fumez, nu beau, am stilul acela foarte strict de alimentatie si in tot ce fac.
Deci pentru mine vaccinul e total irelevant.
Nu e ok sa fiu obligat, am imunitate proprie!

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Sau te referi din cauza crestinilor ca ne baga in cap idei de genul cu semnul fiarei?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer ca tu nu crezi ca ai nevoie de vaccin. Si asta se propaga. Azi crede unu ca nu are nevoie, maine altul samd o masa mare de oameni care cred ei ca nu au nevoie ajuns sa fie in cel mai bunz caz purtători care dau la alta masa de oameni care nu sunt asa imuni.

Nu ma intereseaza daca e obligatoriu sau nu, nici nu au cum sa te oblige sa faci um vaccin atat de nou pe piata.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Eu consider ca oamenii peste 40-45 de ani ar trebui sa fie obligati.
E vorba de varsta si de bollile cronice pe care le avem sau nu. Dar daca cineva e asimptomatic, si nu e afectat de covid, consider ca nu are nevoie de vaccin.
Eu nu descurajez vaccinul, insa sunt prea multe teorii, sunt sceptic in privirea asta si oricum stiu prea bine cu ce se mananca sanatatea.

| Wr3nch a răspuns:

Nu te poate obliga nimeni lel, is vrajeli ca sa atraga teleprosti sa se uite la ei.

| Holiday a răspuns:

"Deci am vazut la stiri ca in 2021 vor sa ne vaccineze."

N-avem noi norocul asta.

| Werrich a răspuns:

Guvernul vrea sa instituie Legea vaccinarii obligatorii, parintii care refuza sa se prezinte la intalnirile de informare risca amenda de 10000 lei.

| Werrich a răspuns:

Alexandru Rafila a zis ca nu ne poate obliga cu privire la vaccinul pentru Covid-19.

| laSoledad a răspuns:

Da semnu fiarei in covid nu-l vezi, ce-ai cu vaccinu? Aberatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă o sa se ia decizia ca toți sa fim vaccinați și o sa acceptam inseamna ca intr-adevar suntem niște oi.
Dacă o sa existe un vaccin o sa fie obligatoriu pentru cei care risca covidu.
Eu cu persoana cu covid in casa și cu lipsa foarte mare de vitamina d, am fost asimptomatic. tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa e man, eu nu ma vaccinez! N-am mai racit de 5 ani, ma F*t pe el de virus, am imunitate mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut stirea pe antena 3, sigur face asa pentru trafic?

| Cksihja a răspuns:

Nu cred că ai motive să îți faci griji la cum merg lucrurile în țara noastră probabil nu se va vaccina nimeni, nici măcar cei care vor.

| macintosh a răspuns:

Buna,
Stai linistit ca daca se introduce vaccinul, nu te poate obliga nimeni, deoarece nu e constitutional.