| BiticaSaraMaria a întrebat:

Deci. Mama a fost impreuna cu tatal unui coleg inainte sa ne nastem. Ea s-a despartit de el si fiecare s-a casatorit. Ea m-a avut pe mine cu tata si El(tatal colegului) pe colegul meu. Prietenele mele zic ca eu si cu colegamiu avem acelasi ADN, eu zic ca nu. Cine are dreptate?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In afara de faptul ca tatal tau si tatal colegului tau sunt sogori nu vad nimic interesant in povestea asta.

| Nilsson a răspuns:

Nu ați fi avut același ADN nici dacă erați frați de ambii părinți.
Iar dacă te-ai născut din căsătoria cu actualii tăi părinți nu aveți nicio legătură genetică.
În fine, dacă ai suspiciuni in privința tatălui, cum un test genetic nu este prea practic, poți verifica prin metoda grupelor de sânge.

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde dacă mama ta și cu tatăl colegului au rămas "apropiați" și după ce fiecare sa căsătorit...

| alexandrq5765 a răspuns:

E imposibil sa aveti acelasi adn.