| Robert17x a întrebat:

Dilema Nr4:Cum de s-au gandit oamenii sa manance sorici si de ce au facut din asta o traditie de Craciun?

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

A inceput de ceva vreme traditia astalaughing
cand nu erau frigidere, si ca sa nu se imputa, il taiau iarnalaughing
Manancau soriciul atunci ca si acum ca sa nu risipeasca nimic, la fel de bine cum ii savurau fuduliile si chiar si coadarolling on the floor
Nimic nu se pierde, totul se transformabig grin

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu s-au gandit sa manance sorici, s-au gandit sa manance tot; traditia e ca atunci cand tai porcul sa mananci din toate.

| gogu220 a răspuns:

Nu culege nimeni scoici iarna. Vroiai să ramână cu porcul în afumătoare.
Da putem face o sărbătoare vara în care să se mănânce scoici.

Răspuns utilizator avertizat