| anonim_4396 a întrebat:

Doar mie mi se intampla?

Atunci cand ma gandesc relaxat la un subiect fara egoism devin foarte creativ avand o gramada de idei bune ( totul pare simplu).

Iar cand trec la treaba/ma pun sa scriu si incerc sa materializez nu mai am nici o idee, ma blochez si am impresia ca nimic nu merge...

Răspuns Câştigător
| Claudiu1905 a răspuns:

Memoria e mai buna decat un caiet de notite, face automat selectia intre ideile bune si cele banale
Lipsa de inspiratie din momentul in care te pui pe munca e din vina faptului ca te concentrezi pe productie si devii superficial in privinta meditatiei. Trebuie sa privesti subiectul ca si cum ai gandi doar pentru tine, direct si simplu, fara sa cauti idei stralucite, si paradoxal, vei incepe sa sclipesti

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiu1905 a răspuns (pentru rebornfromfire):

Eu sunt in razboi cu spiritualitatea, prin meditatie am vrut sa spun analiza

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Claudiu1905):

Nota 20 pentru răspunsul ăsta...

11 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Nu, nu ești singurul. Știi care e părerea mea? Ține un caiet și un pix mereu cu tine iar când îți mai vine o idee scrie tot ce gândești, iar apoi când te pui pe treabă nu vei mai uita pentru că ți-ai notat deja toate ideile.
Mie mi s-a întâmplat de câteva ori dar din cauza lenii, nu că am uitat ideile...mi-era lene să-mi mai amintesc totul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru rebornfromfire):

Cu plăcere. Mi s-a întâmplat oricum și mie de nenumărate ori. E ca și cum uiți un cuvânt și-ți stă pe limbă, sau pierzi un lucru important și îți storci creierii ca să-ți amintești unde l-ai pus laughing
Oricum, să știi că îți ador pseudonimul. Sper că e original.

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru rebornfromfire):

Nici eu nu bag mâna în foc, dar mi se pare super...renăscut din foc...cine nu vrea să fie așa?

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru rebornfromfire):

Am presupus bine atunci happy happy