| anonim_4396 a întrebat:

Donald Trump a recunoscut că s-a retras de anul trecut din programul de modificare a vremii. Domnul General de armată Emil Streinu a precizat într-una din emisiunile sale de pe postul 6tv(emisiunea e dată şi pe Youtube) că al trei-lea război mondial e început deja prin folosirea sistematică a tehnologiei H.A. R. P.
Întrebarea mea este-De ce ar vrea cineva să facă rău cuiva cu această tehnologie, ţinând cont că şi ei într-un fel sau altul sunt afectaţi şi ei la nivel global vorbind?

Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Poate au abandonat-o dupa caderea URSS, dar acum, cand Rusia a inceput sa cheltuie excesiv pe armata si tehnologie militara, ma indoiesc ca nu au ajuns din nou la chestia asta.
Da, e adevarat, poate sa fie razboi tehnologic, sau proxy-war, cum e cel din Siria, unde practic rusii cu americanii lupta in 2 tabere diferite, dar pe pamant strain tarilor lor. Pentru un razboi mondial, este nevoie totusi si de partea conventionala a razboiului. Oricum o fi, nu te indoi ca se va ajunge si la asta. Razboiaele au fost mereu foarte profitabile pentru cineva, asa s-a ridicat SUA ca o putere globala, dupa 2 razboaie mondiale in care Europa a fost nimicita. In momentul de fata, China are toate sansele sa ia fata americanilor in urmatorii ani pe plan economic, iar influenta lor pe plan global creste tot mai mult, mai toate tarile au ceva investitii chinezesti. Eu banuiesc ca de-aia au si atat de mult interes americanii acum in Coreea de Nord, spera sa cauzeze un conflict major in Asia care sa destabilizeze China.

28 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acest general Streinu are in cap numai prostii. Da. Se poate influenta vremea dar numai pe zone foarte mici si pe perioade scurte. Clima, in schimb, o schimbam noi prin taierile aiurea de paduri, prin distrugerea ecosistemelor si prin poluare. Vezi ca este diferenta intre vreme si clima.

| relian a răspuns:

Ala la care te uiti tu habar n-are cum il cheama dar sa mai aibe habar de tehnologii.General de armata care nici nu stie sa raga cu o arma pun pariu pe asta. Iara cu tehnologia aia nu faci rau tie, adica daca ai folosio.Dar astea is povesti is chestii povestite de conspirationisti, aia care n-au alta treaba decat sa gaseasca tot timpul nod in papura, povesti, crezand ca omu e buricu pamintului si poate face orice.Noi ca specie inca facem focu cu coceni si unia vorbesc de OZN-euri laughing

| relian a răspuns:

Program de modificare a vremii care e ala, despre ce anume vorbesti, ce harp ce tehnologii? Ai auzit tu ceva dar stii zicala aia multi vad putini cunosc, cam despre asta e vorba.Nu e nici un program de nici o modificare nimic.Este vorba de un acord, o intelegere si nu de modificare a vremii.Omul poluiaza mediul inconjurator prin activitatile sale,asa ca unia pe baza unor studii facute de oameni care se ocupa cu asa ceva au spus hai sa incercam sa reducem poluarea, deci e un acord, la care majoritatea tarilor sau in special cele bogate industrializate cotozeaza cu o suma destul de mare de bani, plus trebuie sa isi reduca activitatile de poluare la un anumit grad, deci nici o modificare a vremii, nici o tehnologie harp de care tu bati gardurile pe aici.Acum oamenii de stiinta sau aia care studiaza conditiile climatice la nivel planetar,au ajuns la concluzia ca activitatile umane poluiaza ceva nesemnificativ atmosfera,pamintul,iar rezultatele acelui acord is cam nule, in sensul ca de cand sau redus aceste activitati poluante nimic nu s-a schimbat, ca urmare Trump a spus daca nu sunt rezultate pozitive care e smecheria? Statele unite plateau o suma f mare cotizau la acest acord, iar banii stransi nimeni nu stiau, sau nau stiut pana acum, si nici nu a pus careva problema unde se duc.Deci dadeai bani si aia era tot, unde pui ca trebuie sa nu mai ai mine la tine in tara, sa nu mai ai fabrici de ciment etc.Pe de alta parte acordu asta pompau bani in china pentru noi fabrici de ciment, mine si asa mai departe, adica china, India aveau voie sa isi creasca nr de fabrici, mine combinate etc dar statele unite nu. Unde pui ca pe deasupra mai plateau si zeci de milioane de dolari sau cat plateau pentru ce anume? Nici fosti guvernanti americani nu stiau pentru ce. Pina a venit omu asta si a luat la puricat banu public american, unde se duc banii si pentru ce anunme.Si uite asa omu a inceput sa stranga cureaua.Asa ar face orice om cu banii lui, nu-i arunca in vant.Asta vrea Trump ca banii americanilor sa mearga undeva unde sa fie folositi de americani si in scopuri care sa faca ceva.Astia cu acordu lor de la Paris papau bani la greu, adica prosteau lumea, ei stiu ce faceau cu banii.Cam asa stau lucrurile, nu-i vorba de programe de modificare a vremii sau harp ce zici tu, sau cine mai spune.Trump asta este un afacerist, el trebuie sa stie daca banii lui aduc alti bani, daca banii lui sunt folositi corect si pentru scopuri bune, sau corecte.In momentu cand bagi bani in ceva, pur si simplu fara sa aduca nici un beneficiu tu sau orice om ce ar face? Tu ai continua sa pompezi bani intr-o afacere care aduce numai pierderi? Cam asta e acordu asta de la Paris este o mare gogorita facuta de unia sa pape milioane miliarde chiara.Trump si-a pus oamenii la treaba, lea cerut sa aduca dovezi daca reducerea poluarii a schimbat ceva, iar oamenii au veit cu rezultate care arata a pui apa intr-o galeata fara fund laughing atunci omu a spus clar el nu mai este curios sa pompeze banii proveniti din taxele cetatenilor americani catre o destinatie necunoscuta.Lea cerut alora sa arate unde sunt banii, ce se fac sau ce sau facut cu acei bani pe care tarile astea contribuiau.Aia au ridicat din umeri ca si guvernantii romani, deci banii aia iau papat smecherii.Si cum se trezeste cate unu care vrea sa arate lumii adevaru gata deja toti sar pe el cai nebun, cai idiot hotii normal vor sa il elimine.Trump asta este unu care ia luat in bot, ia luat la bani marunti, ca de altfel si cu NATO, f multe tari is in nato dar ei nau treaba nu cotizeaza, doara voia sa fie in nato.Trump la fel le-a zis ca trebuie sa isi plateasca partea fieare tara membra.Adica vrei aparare moca sau cum? Cu cei dator cetateanu american sa apere romanii, sau Germania sau franta? Astia baga banii in emigranti dar partea lor ce trebuie sa o plateasca catre nato aia daca ai vazut cand sau intilnit ridicau din umeri, unia se faceau ca cei aia, deci ei habar n-au pe ce lume sunt, iar SUA nu-i obligata sa apere pe nimeni moca.Cam asta face Trump asta cauta sa faca dreptate,cauta sa stie exact ce se fac cu banii tarii sale atunci cand un acord cere asta.Mi se pare corect ce face el. Iara daca un acord nu aduce nici un rezultat,ba mai mult daca eu iti dau tie bani, apoi vin si te intreb ceai facut cu banii mei si tu ridici din umeri ca nu stii, tu ma iei de fraier sau cum? Si uite asa Trump adica statele unite sau retras din acest acord, dar oficial o sa fie anul ce vine ca deja anul in curs acordu a fost derulat, deci de la anul pa si la gara, aia vor fi privati de milioanele proveniti de la americani.Se scaldau unia in banet niste banditi europenii astia, niste jeguri, niste scursuri, cam astia is.Plus de asta adica eu dau milioane, reduc poluarea iar acordu pompa bani catre india china sa isi mareasca aia fabricile minele etc adica sa polueze si mai mult.Pai ori reducem toti ori ce anume? Statele unite ieseau in pierdere balamuc.Plus de asta schimbarile climatice continua, ca urmare bani irositi, bagati undeva unde nu produc nimic, nici un efect.Deci cam despre asta era vorba nu de raboi nu de harp nu sa modifici vremea. Dara cum multi vad, putini pricep cam greu, au aia banditii, mafiotii, guvernantii ce jumuli pe cine prosti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti cu mintea capului in trestiile cultivate pe balconul generalului Strain de tenologie. Pune mana pe carte si nu mai asculta povestile dezinformatorului comunisto-securist. Armele H.A.R.P. despre care zici tu sunt acelasi **** cu potopul biblic; wax.

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pe care carte domnu' Mihai?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru mudokins78):

2 carti; fizica si meteorologia

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bun!, ăla e fost comunist şi fost securist, dar Trump? De ce a făcut afirmaţiile alea?
Un sâmbure de adevăr tot e pe undeva,.

| alex495 a răspuns:

Pai ala nu afecteaza tot globul. Doar o zona sa zicem ( Romania de exemplu nu stiu). Ei fac smechereala din asta sa distruga culturile ( micsoreze productia) astfel incat producatorii lor sa aiba acces pe piata respectiva. Gen tu vinzi rosii, anul asta misterios a dat cu grindina de vreo 2 ori prin iunie inainte de cules la tine in sat acolo, eu sunt smecher si vin cu rosii si mai ieftine din Mexic. Fiind mai,, mare" imi permit o luna sa pun pret de nimic, doar doar sa distrug concurenta definitiv. Chestia asta e valabila si in aviatie. De ce Tarom e falimentara si si vinde avioanele? Ca vine ryanair cu bilete de 8 euro pana la Londra, pe cand pretul e de 30-50 de euro normal. Lumea nu e condusa de noi, nici de Trump, ci de Illuminati. Ei fac jocuri de genu asta

| AndreiWeisz a răspuns:

Al trilea razboi mondial nu poate sa inceapa cat timp nu exista un conflict. Deci, nu putem vorbi de asa ceva.
Trump s-a retras din tratatul de la Paris pentru simplul fapt ca nu merge conform ideilor lui. A castigat alegerile promitand ca va aduce din nou fabricile din China, India etc in State, iar dupa cum bine stim, China, India etc sunt printre tarile care polueaza cel mai tare. Asa o industrie puternica se bazeaza pe poluare.
Tehnologia HARP nu e ceva ce se poate folosi asa, de 2 ori pe zi fara ca nimeni sa stie. Trump este destul de detestat de multi din Casa Alba, dupa scandalul cu FBI-ul, posibil ca cineva sa fi spus ceva. Oricum, chiar daca nu ar fi asa, Rusia are si ea un program asemanator. Nu ar ezita rusii nicio secunda sa zica intregii lumi de folosirea HARP-ului cand il depisteaza, iar toate ca toate, rusii au o tehnologie militara foarte buna.

| mudokins78 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Şi Rusia are tehnologia harp!, ştiu. Dar aia au abandonat-o de mult afirmând că refacerea tehnologiei(reparaţia sau aşa ceva) ar costa cât ar face trei centrale atomo nucleare.
Şi am înţeles că nu trebuie un conflict că sa fie deja război! Razboiul fiind tehnologic, de la distanţă!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru mudokins78):

Mergi la Paltinis si roaga-te la mormantul lui Arsenie Boca. Observ ca mai mult nu esti capabil sa gandesti!

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Gogule!, nu mă lu-a cu religia, că nu le am cu astea!
Şi nu îţi face probleme!, gândesc destul de bine!
Momentan adun informaţii să le pot corobora!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru mudokins78):

1. nu exista arme H.A.R.P. 2. Trump s-a referit la Acordul de la Paris, privitor la poluarea prin utilizarea combustibililor fosili. 3. Ia-ti mintea capului propriu cu tine atunci cand incerci sa gtandesti! Succes Coane Spirache!

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Si cum stii tu ca nu exista arme HARP ma rog? laughing Ai fost sa dai o tura pe la americani si ti-au marturisit? Nici oamenii din 1945 nu stiau ca exista deja bomba nucleara pana s-a folosit. Cele mai puternice arme de distrugere in masa nu prea sunt impartasite cu "restul lumii".

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Bhai oamenilor! Voi chiar trebuie sa mergeti ceva mai des pe la psihiatru! Strainu vorbeste si despre Reptilienii care conduc, la varf, institutiile financiar bancare! Chiar sunteti cu totii, oligofreni?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Tu crezi ca totul are legatura cu ce-a zis un neica nimeni? laughing Nu stim de existenta armelor HARP de la el, eu nici nu am treaba cu el. Iti sugerez sa cauti un pic pe internet despre aceste arme, exista sute de articole, chiar si cu explicatii tehnice.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Multumesc! P.acatul L.ui Moise; pe scurt P.L.M.
Ce ai citit si ce ai inteles sunt chestii diametrl opuse!

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ştiu ce să zic,. Pari rupt de realitate!

| sweetangels a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Nu trebuie sa existe nici un conflict, al 2-lea s-a declansat fara logica, intocmai ca orice fel de razboi.

| PIPER23 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Atentatele teroriste din ultimul timp, nu crezi ca au fost cu tenta conflictuala? De la asa ceva se poate ajunge la un razboi mondial.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru sweetangels):

S-a declansat datorita unei invazii. Ti se pare invazia unei tari nu este un conflict?

| sweetangels a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Daca e sa fie asa, de cand ploua cu imigranti trebuia sa fim tot intr-un razboi...

| doctorandus a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Reptilieni=personaje din delir mistic.

| mudokins78 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar cazul amicizia din Italia? in care au fost implicati peste 180 de persoane?
(cazul prietenia cu extraterestri!)

| AndreiWeisz a răspuns (pentru sweetangels):

Ce-or avea de-a face imigrantii cu razboiul nu stiu laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mormântul lui Noica e la Păltiniş, al lui Arsenie Boca e la Prislop.

| mudokins78 a răspuns (pentru floresdemayo):

Lasă-l în lumea lui!, Omu crede că le ştie pe toate!
E şi arogant pe de-asupra! (Speram să aibă mai multă minte, ţinând cont de vârsta pe care o afişează în username!)

| AndreiWeisz a răspuns (pentru mudokins78):

Poate au abandonat-o dupa caderea URSS, dar acum, cand Rusia a inceput sa cheltuie excesiv pe armata si tehnologie militara, ma indoiesc ca nu au ajuns din nou la chestia asta.
Da, e adevarat, poate sa fie razboi tehnologic, sau proxy-war, cum e cel din Siria, unde practic rusii cu americanii lupta in 2 tabere diferite, dar pe pamant strain tarilor lor. Pentru un razboi mondial, este nevoie totusi si de partea conventionala a razboiului. Oricum o fi, nu te indoi ca se va ajunge si la asta. Razboiaele au fost mereu foarte profitabile pentru cineva, asa s-a ridicat SUA ca o putere globala, dupa 2 razboaie mondiale in care Europa a fost nimicita. In momentul de fata, China are toate sansele sa ia fata americanilor in urmatorii ani pe plan economic, iar influenta lor pe plan global creste tot mai mult, mai toate tarile au ceva investitii chinezesti. Eu banuiesc ca de-aia au si atat de mult interes americanii acum in Coreea de Nord, spera sa cauzeze un conflict major in Asia care sa destabilizeze China.