| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa va dezvalui ceva ce am citit intr-o carte.
Suna in felul urmator.

Energie/materie intunecata prezenta in univers 95%

Materie obisnuita neluminoasa 4, 5%

Materie obisnuita luminoasa 0, 5%

Spectrul electromagnetic 0, 005%

In cadrul spectrului electromagnetic se afla „lumina vizbilila" (vederea umana), dar este mult prea mica pentru a aparea pe acest grafic.

Vederea umana poate percepe o fractiune aproape nemasurabila din materia/energia estimata a exista in univers si, cu toate acestea, oamenii ridiculizeaza sugestia ca nu suntem singuri pentru ca nu au vazut nici o data vreun „extraterestru"! Fenomenal!

Raze gamma, Raze x, Ultraviolete ( intre 400 si 750 nm vizibil pentru om) infrarosii, Microunde (si sub - benzi), Unde radio.

Pana si din spectrul electromagnetic, doar o fractiune „lumina vizibila" - poate fi accesata de vederea umana.

Si cu toate astea cel mult 10 milioane de oameni din intreaga lume sunt constienti ca exista fiinte inteligente sau nu in alte sisteme solare.Mai putin de 1 milion de oameni din intreaga lume sunt constienti ca planeta noastra a fost vizitate de fiinte extrem de avansate venite din alte sisteme solare si poate din alte galaxii.

Planeta noastra este o picatura de apa intr-un ocean raportat la dimensiunea galaxiei iar galaxia un fir de nisip in sahara raportat la dimensiunea universului.

Si cand comparam aceste cifre cu cele peste 7, 4 miliarde de oameni care dau dovada de o aroganta si un egoism de o atrocitate inimaginabila totul capata sens.

Asta e lumea in anul 2016.

Acestea fiind spuse, ce parere aveti?

34 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Omul "evoluat" de azi a inventat prostoscopul - instrumentul de masurare a lucrurilior din universul apropiat si departat. Acest instrument se foloseste prin intermediul Internetului, mai ales cu Android, iOS si Windows (ultimele versiuni).
Interfata principala este "Goagal"-ul, implementat de un conducator de proiect de pe malurile Dambovitei.
Se multiplica prin copy-paste pentru unicitate, ceea ce poate propulsa cariere pana la varful ierarhiei.
Utilizatorii sustin ca, ei au vazut ozn-uri (farfurii zburatoare), mai ales cand au mers acasa cu alcoolemie ridicata (originea: nevestele).

Instrumentul mentionat mai sus arata si nivele evoluate de tot-stiire (prezentate si la programe de televiziune), cum sunt: politichiile, ingineriile universale (se pricep la detoate) si nu numai:
http://youtu.be/SXrGd5APqGk

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu stiu cum ai ajuns tu "Expert TPU" probabil cu ceva pile.
Ca altfel nu aveai cum.La 90% din intrebarile la care raspunzi faci misto.

| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca nu suntem singuri, dar majoritatea cand se gandesc la extraterestrii automat se gandesc la omuleti verzi sau chestii de astea de le vezi in desene animate sau de care rad oamenii si din cauza asta nu cred in existenta lor. Inchisi la minte, sunt si atatea documentare in care iti explica cat de mare e universul si cat de mare e probabilitatea sa existe si alte fiinte, nu neaparat mai evoluate decat noi cum sunt in filme sau altceva.

| sublime89 a răspuns:

Daca suntem vizitati atat de des de alte civilizatii, de ce nu avem si noi o dovada clara pana acum? Mai ales intr-o lume plina cu oameni si cu atata tehnologie avansata. Miliarde de camere foto si de filmat peste tot. Eu cred ca e destul de posibil sa existe extraterestrii, dar nu cred ca toti ar da buluc aici pe Pamant. In primul rand trebuie sa ne gaseasca. Si sa gasesti o singura planeta in Univers e mai ceva decat sa cauti acul in carul cu fan. Nu cred ca sunt sanse prea mari sa ne fi vizitat cineva pana acum. Nu vad nicio dovada in acest sens.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Nu ai dovezi pentru ca se ascund.Umanitatea inca nu este pregatita pentru un contact de o asemenea amploare.Citeste asta si poate scapi din dogma stiintei..Este la fel ca religia.
Stiinta si religia s-au luptat inca de la inceputul timpurilor pentru a diviza oamenii.
Cine renunta la religie se refugiaza in bratele stiintei.
Vrei dovezi? http://www.docfoc.com/......-vol-1-pdf

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci acum stiinta e de vina ca nu avem dovezi in favoarea extraterestrilor care ne-au vizitat? Pai daca nu dovedim stiintific faptul asta, atunci cum altfel il putem dovedi? Si inca o intrebare: Daca extraterestri se ascund de noi, atunci de ce crezi in fenomenul OZN? (presupun ca crezi in el). Daca OZN-urile alea sunt de fapt extraterestrii, atunci inseamna ca nu se prea ascund de noi deloc. N-ar putea sa faca o treaba mai buna cu tehnologia lor atat de avansata?

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Http://www.docfoc.com/......-vol-1-pdf
In cartea asta se dovedeste stintific.
Vrei cumva sa iti aduc cadavre de extraterestri si nave? Nu prietene..Subiectul ozn este ascuns mai bine decat secretul bombei atomice.
Ia si citeste cartea aia.Macar primele 100 de pagini.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar putea atatia oameni sa ascunda atat de bine un secret asa de mare, cand nu sunt in stare sa tina secret lucruri mult mai neinsemnate? Nu crezi ca cineva ar vorbi, si ar aduce si o dovada pana la urma?

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

De David Icke ai auzit? Daca nu pui mana si citesti cateva carti care detaliaza genul asta de probleme eu nu am cum sa iti aduc "dovezile" de care vorbesti tu..Asa ceva nu vei primii in veci.Ci doar niste amarate de texte scrise aici de mine sau niste pagini din niste carti citite de tine. Ai auzit de Mano cornuto?

https://www.google.ro/......ps?/search

http://3.bp.blogspot.com/......diablo.jpg

Acesti oameni care au devenit presedinti fac parte din organizatii sataniste strict secrete controlate de iluminati si care se se chinuie sa ascunda dovezile de care vorbesti tu.
Oamenii lor sunt in puncte cheie in toate locurile din lume.Chiar si la casa alba.

Crede-ma ca si mie imi vine greu sa cred cum o mana restransa de maxim cateva zeci de mii de oameni la nivel mondial controleaza alte milioane din puncte cheie si asa omenirea e o turma de oi condusa de ciobani.

David Icke (Si adevarul va va elibera) Vol 1 si vol 2

Scretul suprem vol 1 si 2

Iubirea infinita este singurul adevar restul este iluzie..etc

Si mai sunt o groaza de autori care confirma ce spune David Icke.
Citeste si de Zecharia Sitchin care dovedeste ca extraterestrii ne-au vizitat acum zeci de mii de ani si asa s-au fondat toate religiile din lume.Eu nu am cum sa iti povestesc tot aici.Tu doar citeste daca ai timp.Iti deschizi mintea catre noi idei.Bafta.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit de David Icke si am cam vazut ce are de spus. Multe teorii ale conspiratiei, unele absurde, si bineinteles nesustinute de dovezi. Face el unele conexiuni care la prima vedere pot parea corecte, dar e un mod prea simplist de a aborda niste probleme atat de importante. Tipul e doar un fost fotbalist si prezentator sportiv. De cand se pricepe el la asemenea subiecte? Si cat de penibil sa fii sa vorbesti despre "reptilienii" care vor sa conduca lumea? Tipul vorbeste vrute si nevrute, doar bani sa iasa.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Nu conteaza ce meserii a avut inainte sa devina scriitor.A citit mii de carti din care a extras ceea ce scrie in cartile lui.Ti-a facut tie un rezumat cu ceea ce se intampla in lume.Cu siguranta ca nu ai citit cartile lui.La fiecare sfarsit de capitol scrie si sursele (cartile) din care a extras ceea ce ti-a scris tie acolo.Intelege ca teoria conspiratiei nu are dovezi pentru ca sunt ascunse.De aia se numeste teorie conspiratiei! Nu exista dovezi si nici nu vor exista.Continua sa traiesti in dogma ta.Musulmanii il au pe pa Mohamed ca profet.Crestinii pe Isus.Tu pe Darwin.
Sau alti "savanti" care nu vad mai departe de lungul nasului. Faci exact ca un fanatic religios. Cenzurezi ce nu iti convine laughing Ridiculizezi orice idee ce contravine ideilor tale.

Ma mir ca nu s-a facut pana acum o cruciada a stiintei.Era faina laughing))))))

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca a citit ceva carti, dar sigur nu au fost cartile potrivite. Daca de acolo a imprumutat mare parte din prostiile in care crede, atunci e clar. Ma bucur ca recunosti ca nu exista dovezi si nici nu vor exista vreodata pentru aberatiile astea de teorii ale conspiratiei. Tocmai ai recunoscut ca nu ai nevoie de dovezi ca sa crezi in ceva, oricat de absurd suna. Si inca tu esti ala care rade de crestinii sau musulmanii care-si bazeaza religiile exact pe acelasi mod de gandire cu tine. Nici ei n-au nevoie de dovezi ca sa creada absurditati. Iar ostilitatea ta fata de stiinta chiar nu ma surprinde. E regula in ziua de azi. De ce sa credem in lucruri demonstrate cu dovezi verificabile, cand putem pur si simplu sa inventam o poveste care suna bine si sa credem in ea doar pentru ca ne face sa ne simtim bine? Nu exista absolut nicio diferenta intre cei care cred in zei, si cei care cred in teorii ale conspiratiei. Pana la urma, religiile sunt cele mai mari si raspandite teorii ale conspiratiei. Asa cum Icke crede in reptilieni fara vreo dovada, altii cred in zei fara vreo dovada. Ambele credinte sunt la fel de oarbe si la fel de absurde.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Spune cum s-au construit piramidele de exemplu.
Sa "dovedeasca" stiinta ca blocuri de piatra de peste 200 de tone au fost transportate prin desert sute de km.Si astea sunt doar cele de la baza piramidei.Restul sunt milioane de blocuri de piatra de peste doua tone..Constructiile acelea la fel si restul de constructii inexplicabile sunt dovada ca civilizatii avansate au venit aici pe pamant si au oferit oamenilor tehnologia necesara construirii.Sau chiar ei le-au construit.
Cand am zis ca nu exista dovezi am fost putin ironic.De regula se ofera aceleasi gen de dovezi pe care stiinta le ofera maselor de oameni ignoranti in speranta ca vor inghiti si gogoasa asta.
Stiinta e formata din savanti care nu vad mai departe de lungul nasului. Exact ca preotii.Nu vad in afara unei carti.La fel si savantii.Nu vad in afara mai multor carti.
Carti care sunt scriese tot de ei..De savanti.

Si ca ironia sa fie una uriasa dovezile pe care le aduc eu in sprijinul aberatiilor mele sunt milioane de tone de blocuri de piatra.Stiinta ce aduce? Niste specimene de 80 kg care stau si dau din gura numai ineptii culese sau implantate de cei care nu vor sa se descopere adevarul.

Iti recomand acest articol.

https://totulpentrusuflet.wordpress.com/......lui-keops/

In loc sa te mai certi cu mine aici citeste asta. E stintifica :)

https://www.google.ro/......https?/url

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci doar pentru ca tu subestimezi capabilitatile unei civlizatii antice marete, ar trebui cu totii sa credem (fara dovezi) ca nu stiu ce civilizatie avansata a venit pana pe Pamant din strafundurile spatiului, si tot ce au avut de facut e sa puna niste blocuri de piatra unele peste altele. Ce plauzibil suna. Si bineinteles ca au avut mare grija sa nu uite pe Pamant nicio dovada, cum ar fi unelte avansate, mesaje catre omenire, cadavre, tehnologie etc. Dar suna bine? Sigur. Ne face sa ne simtim importanti? Sigur. Atunci de ce sa nu credem?

In primul rand, articolul acela nu e deloc stiintific, dar nu ma astept de la tine sa faci diferenta. Dar daca tot crezi ca e stiintific, atunci de ce-l dai ca exemplu? Inainte spuneai ca stiinta nu ne ajuta la nimic, ca doar ne minte, ca e doar o dogma.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Daca tu consideri niste constructii imense extraordinar de frumoase si care au ramas mii de ani aproape intacte niste gramezi de blocuri de piatra e grav.Cand au plecat au luat cu ei tehnologia.Egiptenii i-au considerat zei.Ei sunt aici de sute de mii de ani.Mai exact auvenit in cautare de resurse.Ai auzit de Annunaki? Au venit in cautare de aur si alte metale.Sunt exploratori.Inchieim discutia aici.Pana nu te documentezi pe tema asta nu avem ce discuta.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi daca nu intelegeti un lucru pe deplin, imediat credeti ca exstraterestrii sunt raspunsul. Arata-mi tu mie un egiptolog sau arheolog serios care crede ca priamidele sunt opera extraterestrilor. Uite, poate eu cred ca spiridusii le-au construit. Poti sa-mi dovedesti ca ma insel? Nu iti dai seama ca asta nu e o abordare corecta daca vrei sa ajungi la adevar. Trebuie sa te uiti la ce-ti arata dovezile, nu la ce ti-ar placea tie sa crezi. Da, am auzit de minerii interstelari numiti Annunaki laughing Pe la noi prin Romania n-au cautat aur cumva? Sau pe aici doar urisasii si reptilienii au ajuns?

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Nu are nici un rost sa imi bat capul sa iti explic ca exista anumite organizatii strict secrete care finanteaza si controleaza spusele intregii plevi de savanti si cercetatori care studiaza piramidele.Ce dovezi? Dovezile cretine care le vand "savantii" aia? De ce mama dracului nu cara si ei cu tehnologia de acum un bloc de piatra greu de 200 de tone 800 de km prin desert? De la carierele din Assuan a fost adusa piatra...Totusi eu ma bazez pe logica nu pe ce spun niste imbecili.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, tot timpul sunt niste "organizatii strict secrete" la care sa apelam cand vrem sa credem ca se musamalizeaza ceva ce am vrea cu disperare sa credem. Tu-ti dai seama cati oameni ar fi implicati in complotul asta? E o fantezie sa credem ca toti cercetatorii astia sunt facuti sa taca din gura prin nu stiu ce metode, si ca nu s-ar afla nimic despre asta, sau ca niciunul dintre ei n-ar vorbi. Asta e scenariu de film. E dovedit stiintific ca orice secret devine tot mai greu de tinut pe masura ce tot mai multi oameni il stiu. Plus ca dovezile materiale nu pot fi ascunse la infinit, daca ele ar exista.

Cat despre piramide, sper ca stii ca alea 3 de pe platoul Giza nu sunt singurele priamide din Egipt. Sunt foarte multe piramide mai mici raspandite prin toata tara, multe dintre ele mai vechi decat cele 3 piramide faimoase. Multe dintre ele sunt proiecte esuate, si se vede ca egiptenilor le-a luat sute de ani (poate mii) sa invete sa construiasca piramide. Nu-mi spune ca extraterestrii atat de avansati au venit in Egipt si au tot testat atatea metode de constructie a piramidelor de-a lungul secolelor, si de multe ori au dat gres. Se vede clar ca sunt erori umane, in ciuda faptului ca egiptenii antici erau foarte priceputi la matematica si geometrie.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Stiu cati oameni sunt implicati.Peste 50 de milioane.
Daca tot zici ca sunt fantezii macare dale o sansa celor care au scris despre aceste "fantezii" si citeste cateva carti din domeniu.Citeste si cartea din link-ul pe care ti-l-am dat si dupa vorbim..Acolo sunt prezentate dovezi...

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si crezi ca intre 50 de milioane de oameni nu s-ar gasi niciunul sa vorbeasca sau sa aduca ceva dovezi? Asta e de-a dreptul imposibil.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Aia care vorbesc primesc plumbi.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Uita-te numai ce dezvaluiri fac acesti oameni.

http://jurnalparanormal.ro/content/fenomenul-ozn-extraterestrii-sunt-aici

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plumbi sau fara, nu s-ar putea ascunde secretul atata timp ditr-un motiv foarte simplu, si anume faptul ca nimic nu-i poate opri pe extraterestrii sa vina unde vor ei pe Pamant, sa se arate in asa fel incat sa nu mai existe dubii. Asta daca ar fi vreun adevar in spatele fenomenului OZN. Cu atatea OZN-uri peste tot, nu crezi ca macar unul dintre ele ar ateriza intr-un loc cu foarte multi oameni, unde sa fie vazut si filmat, si sa nu mai existe nicio indoiala? Poti ascunde doar lucruri asupra carora ai control. Iar in situatia asta, omenirea nu ar avea niciun control asupra unor extraterestrii foarte avansati care ar putea vizita orice loc de pe planeta asta.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

De ce dracu nu ai citit cartea din link si iar vii cu aberatii?
Un contact cu o civilizatie avansata asa cum ai descris tu nu se va intampla pana nu vom avea un guvern mondial unic! O armata unica! O moneda unica! Unde sa aterizeze? La chinezi? La rusi? La noi? La americani? Nu se poate asa..Nu pot lua legatura doar cu o natiune.Trebuie sa ia legatura cu toata civilizatia simultan! Au aterizat peste 4000 de nave pe planeta noastra dar in locuri pustii.Cine a filmat ceva este imediat redus la tacere..Citeste cartea aia care iti raspunde la intrebarile astea.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, deci acum nu mai pot ateriza doar intr-un tara, dar pe vremea egiptenilor au putut, si au stat cu ei pana i-au invatat sa construiasca piramide. Atunci aveam ceva guvern mondial unic? Nu vezi ca n-are nicio logica ce spui? V-am spus ca voi credeti doar ce va convine.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Pe vremea aia civilizatia era in curs de dezvoltare..Era ca un copil nou nascut.Acum civilizatia este matura..Pe vremea aia egiptenii ii considerau zei.Cu siguranta si asta este un motiv pentru care au venit.Acum nu ii mai consideram zei ci ii consideram ostili asa cum me invata filmele si jocurile.Ne induc idei cretine cum ca vin si ne fura toata apa din oceane, vin si ne omoara pe toti, ne mananca etc..Numai ineptii asimileaza lumea din filme si jocuri.Si asta este un motiv pentru care nu vin acum.Se poate sa se declanseze un conflict armat din care noi vom iesi prost.Vom fi distrusi de catre o forma de viata extrem de avansata care face numai sa se apere de niste specimene primitive care o ataca.

Mai aduci vorba de logica? Noi traim cumva ca acum 3000-4000 de ani? Avem cumva aceleasi aptitudini sociale? Nu! Tu nu ai logica si continui sa crezi aiureli.

Daca te-ai fi silit sa citesti cartea aia nu ai mai fi gandit asa.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Acum civilizatia este matura". Ai stabilit tu asta? De unde stii tu ce cred extraterestrii despre noi? O dovada ca civilizatia nu e matura deloc esti chiar tu si cei care gandesc ca tine. Deci extraterestrii atat de superiori se tem sa se arate ca nu cumva sa izbucneasca un razboi din care noi sa iesim prost. Cum ar putea avea loc un razboi daca ei n-ar vrea? De parca n-ar putea sta deoparte pana se linistesc spiritele. "Vom fi distrusi de catre o forma de viata extrem de avansata care face numai sa se apere de niste specimene primitive care o ataca." Haha, asta-i buna. Deci noi o sa-i atacam pe ei atat de tare incat n-o sa aiba incotro decat sa ne distruga. Ai uitat ca ei sunt cu mult superiori noua? Cum sa-i atacam noi pe ei? Te-ai uitat la prea multe filme cu invazii extraterestre. Traiesti o fantezie. Cand o sa te trezesti peste cativa ani (daca o sa te trezesti), si o sa am cu cine vorbi, continuam discutia. Si intre timp, daca gasesti cumva vreo dovada pentru basmele tale (ceea ce n-o sa se intample), sa mi-o arati.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Iate de mana cu Stephen Hawking..Sunt sigur ca nu realizezi ce debitezi.
Pune mana si citeste niste carti din domeniu cum ar fi cea din link.Pui prea multe intrebari.
Guvernele au arme secrete bazate pe tehnolgia extrem de avansata capturata de la navele prabusite.Acele arme sunt capabile sa distruga nave extraterestre de mici dimensiuni cat si nave de foarte mari dimensiuni.Am citit prea multe carti din care am aflat aceste lucruri.

De fapt cei care gandesc ca tine sunt dovada ca civilizatia nu e matura.Tu si Sthepen. Unul e paralizat si altul si mai rau.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, raspunsul asta te defineste. Cine s-a trezit sa fie mai destept decat Stephen Hawking laughing Si se vede si cat respect ai fata de persoanele cu dizabilitati. Ramai la basmele tale. Cred ca in fiecare seara adormi cand ti le citeste cineva. Eu nici la 10 ani nu mai credeam in asemenea basme. Si nu, nu vreau sa stiu cati ani ai. Vreau sa cred ca esti doar un copil, pentru ca altfel e grav de tot.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Basme? Asta dovedeste ca esti la fel de limitat in gandire la fel ca fanaticii aia religiosi.
E normal ca pentru o persoana limitata ca tine faptul ca niste forme de viata avansate ne-au vizitat acum mult timp la scara globala si acum nu ne mai viziteaza din x motive sa para basme.
Stephen Hawking cu toate ca e om de stiinta e limitat in gandire..Foarte limitat.El deja a stabilit ca extraterestrii sunt ostili. Fara pic de dovezi.Si asta doar pentru a creea panica la nivel mondial.Sunt sigur ca in momentul instalarii noii ordini mondiale in deceniile ce vor urma iti vei da seama ce mult te-ai inselat.
Pana atunci nu mai am ce discuta cu tine..Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul incercand sa iti dovedesc ca inteptiile tale nu au absolut nici o logica.Nu logica ta! Pune mana pe o carte de logica si dupa deschide gura.Hai salut

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Și ai ajuns singur la concluzia asta? Sau cine teatru ajutat hai te rog spune

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Logic ca am ajuns singur.Nu am nevoie de ajutorul nimanui.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Îmi pare rău că nu ai înțeles contextul și vad ca e obiceiul sa se șteargă mesajele.

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Ce mesaje sa se stearga? Ce context sa inteleg?
Imi pare rau sa iti spun dar delirezi.