| RAY a întrebat:

Dragi colegi filozofi, am putea trai fara hedoismul acesta ciclic material?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Fara hedonism nu ai putea trai, adica fara placeri, ca ce motivatie ai mai avea sa traiesti daca nu te-ai bucura de chestii?
Si cum chestiile costa, ce faci?
Un trai bun are in componenta doua chestii, bani pentru un trai bun, si partea sufleteasca, oricare din ele ar lipsi, nu merge.

4 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Renascentistii au trebuit sa se nasca din nou pentru ca au considerat ca inainte erau in intuneric. Cand s-au nascut din nou sau indepartat de intuneric si au imbratisat lumina. Ei vor sa se numeasca fiii luminii. Ce considera ei lumina si ce considera intuneric, stim...
Asa si cel ce se naste din Hristos stie ce este intuneric si ce este lumina sau ce este virtute si ce este viciu. Fiii lui Hristos nu traiesc in curentul acesta pentru ca stiu ca este de seara ci nu de ziua. Ei cand s-au botezat sau indepartat de faptele intunericului ca sa urmeze Lumina.

| RAY explică (pentru Seba2013):

Fiii lui Hristos nu traiesc in curentul acesta pentru ca stiu ca este de seara ci nu de ziua. Ei cand s-au botezat sau indepartat de faptele intunericului ca sa urmeze Lumina.

ce basme, ma lasi cu vrajeli de astea, se vede cum copii lui iisus aleg materialismul

| Teffan a răspuns:

Lasa Ray hedonismul sa mai respire si el, prea mult il aduci in discutie laughing

| RAY explică (pentru Teffan):

Am realizat intr-un final ca te poti bucura de fiecare clipa si fara dulciuri, cola si fara a cumpara ceva material