| Awesom a întrebat:

Dragi români, îmi puteți spune și mie calități și defecte ale minunatului nostru popor provenit din combinația daci+romani+slavi? dau 5000 de funde.

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bai MrSmith esti sigur si de placa aia?

| Vizitiul a răspuns:

Defectul nostru este ca nu avem defecte. Da-mi doar 4999 de puncte, ca unul inventez eu.

| cristi202 a răspuns:

Defectul cel mai-mai, considerat adesea calitate de unii: hotia. O vorba spune ca "romanul s-a nascut ca sa fie hot". nu am vrut sa cred asta pina acum, insa tot mai mult, de pe urma a ceea ce vad in jur, tind sa cred ca este un simbure de adevar in aceasta vorba.

| NoChanceForUs a răspuns:

Romanii sunt destepti dar sunt prea naivi.Si nu numai ei...

| mgtow a răspuns:

Slavi nu au nici o treaba, Romania a fost creata de daci si romani.

| Dmesss a răspuns:

Calitatitatea principala a poporului nostru ar fi aceea ca a sustinut dezvoltarea Europei in timpul razboaielor cu turcii prin stoparea acestora in campania de invadare a Europei.(dar asta poate fi interpretata si ca defect). Alte calitati: simtul distractiei, inventivitatea, spiritul de improvizatie, individualitatea, etc. Defecte: LENEA, nevoia de putin, pasivitatea, toleranta, etc.

| Dash a răspuns:

Defecte: cele mai mari sunt coruptia si hotia...
Calitati:... da, sunt si de-alea...

| tomyk a răspuns:

Pai un defect e ca avem tupeu si nu in limitele normale, tupeu exagerat.Alt defect este ca majoritatea dintre noi nu avem minima cultura generala...Acum vin alea bune:cei care sunt inteligenti fac perfomanta adica oricine are un talent si vrea sa il dezvolte va fi the best dar pacat ca multi dintre noi nici nu stim ca exista.de asemenea noi avem femei si barbati frumosi.Asta a fost...Si apropo poti da o singura fundawinking

| TrustMe a răspuns:

Tu crezi ca intrebarea asta te face inteligent?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conosc decit doua calitati pentru toti; Vinul bun si femeile curvistine.Ca defecte nu avem decit citeva da'nu asa grave; Fuga de munca,minciuna,preacurvie,fuga de responsabilitati,fatricid, criminali, lasi si inca vreo citeva sute cam fara importanta asa...

| Awesom explică:

Nu,domnule crede-mă mă poate ajuta în momentul când port o discuție în termeni normali cu o altă persoană.Și cum spunea cineva mai demult, România e o țară frumoasă...

| ShotYouDown a răspuns:

Lasama sa inteleg, tu vrei sa iti spun ce calitati si defecte avem noi romanii? oho...sunt multe.
Calitati : avem mult talent,confectionam lucruri foarte bune,suntem experiti in chestii traditionale si la inventat povesti...
Defecte: Pur si simplu auzind cuvantu ROMAN celor din strainatate li se face scarba, Noi stim decat sa FURAM, sa INJURAM sa STRICAM TOT CE ALTU ARE FROMS SI NOI NU! asa vad eu rasa noastra...

| deea1988_9967 a răspuns:

Invidia fata de altii
coruptia
pasivitatea
resemnarea sunt cateva cuvinte care ne descriu pe noi ca popor;
dar totusi suntem un popor care are capacitatea de a se adapta la orice situatie