| celTanar a întrebat:

Dragi useri, am iesit acum pe balcon si am simtit miros de flori. Am realizat ca doar primavara e mirosul asta afara. Cum facem sa lasam amintirile si grijile si sa traim aici si acum, in lumea pe care o avem, ca poate primavara viitoare nu va fi la fel?
Intrebarea mea a fost inspirata de o alta, postata de cineva mai devreme.

Asadar, de ce ne este atat de greu sa ne schimbam starea psihica? De ce stam uneori prinsi ca intr-o mlastina, luni sau ani de zile? (amintiri, frici, resentimente, regrete, deznadejde, nervi, invidii)

Sa aveti sarbatori si dimineata frumoasa, alaturi de cei dragi, sau daca nu-i aveti, atunci sa ii gasiti! happy

20 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cred ca nu ne antrenam mintea sa traiasca in prezent. Unii sunt depresivi si se gandesc la trecut, altii anxiosi si sa gandesc la viitor, dar f putini isi gasesc echilibrul in prezent. Ar trebui sa,, invatam" cum sa traim in prezent prin a ne concentra mintea initial constient, apoi va deveni obisnuinta, la tot ce ne inconjoara si sa traim cu bucurie tot ce intalnim

| Catrice a răspuns:

Altu' căruia îi pute a flori...frate,zici că au fost ouăle expirate, luate la 90% reducere in țară...ori e de vina rahatul din cozonaci?

| NunuNini a răspuns (pentru Catrice):

Altul? Eu zic ca e acelasi cu alt cont.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

I-a mai mirosit si acum doua zile. Baietasul se cam plictiseste.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru celTanar):

Scuze dar seamana prea mult intre ele.

| Catrice a răspuns (pentru NunuNini):

Nah,asta pare prea cu capul in nori.

| NunuNini a răspuns (pentru celTanar):

Hei, eu nu sunt el ce a pus intrebarea! Cui ii raspunzi?

| Werrich a răspuns:

Sigur a fost făină in cozonac? Întreb pentru un prieten.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns:

Deoarece nu trăim prezentul, doar presupunem acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și când infloresc teii e fain. Nu-i baga pe ăștia de pe-aici în seama, ei sunt prea duri pentru floricele, lor le place mirosul de voma.

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

La tine a venit primavara? La mine inca este iarna. Asa ca am sa-ti raspund... la primavara.

| AndreeaWTS a răspuns:

Dragule, întrebarea ta conține un fel de îndemn la fericire.
Ceea ce, aici pe TPU, înseamnă că ai comis un scrilegiu.
Așadar așteaptă-te la grămezi de injurii și miștouri.

Răspuns utilizator avertizat
| LastBlackNight a răspuns:

De la ce delear si cu cat gramul?

Răspuns utilizator avertizat