| Yohei a întrebat:

Dragonii au existat si ei cu adevarat? Nu-s asa departe de dinozauri!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu. Cine poate sti sigur!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din ce se stie, nu. Insa... cine stie thinking

| Celcestietot a răspuns:

Oamenii de stiinta nu au confirmat asta, dar nu ar fi nici imposibil. In Biblie, dar si in alte scrieri ne este povestit despre dragoni.

| Celcestietot a răspuns:

@anonim14653876 : Impotriva legilor fizicii, dar, daca ne luam dupa legile fizicii tale, ar fi imposibil sa fi existat pana si Sauropozii.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| dinaprilie a răspuns:

Depinde de cartile de istorie pe care le citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope, e imposibil. Nu poti sa emani foc doar asa. Si pana la urma care e diferenta dintre dragoni si dinozaruri? Dragonii nu-s doar dinozauri metaforizati?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce este imposibil?

| chuckmanson a răspuns:

Ideea că o reptilă așa mare ar putea zbura este împotriva legilor fizicii. Darămite să mai poată și sufla foc. Ador dragonii, sunt creaturile mele mitologice preferate, dar nu, sunt doar ficțiune din păcate.

| relian a răspuns (pentru chuckmanson):

Deci o reptila dupa tine nu putea zbura.Dar avioanele nici alea nu zboara? Si is mult mai mari si mai grele decat dinozaurii laughing sau poate tu nu crezi ca exista avioane, mai stii, tot impotriva legilor fizicii este, problema a carei fizici laughing
Dar norii aia care contin milioane de tone de apa cum plutesc ei oare acolo sus? Nu cumva e ceva magie ca fizica nu-i, este impotriva legilor fizicii laughing pfff omule mai bine taceai ca filosof ramaneai.
Asta ce il ai tu in poza cum zbura pe coada de matura

Răspuns utilizator avertizat
| elennax a răspuns:

Nu au existat. Dragonii si dinozaurii n-au nicio legatura intre ei

| Celcestietot a răspuns (pentru elennax):

De ce ai spune asta? Esti creationista? happy

| elennax a răspuns (pentru Celcestietot):

Fix invers. Imi placea paleontologia in copilarie. Dragonii sunt mitologici, inspirati dupa crocodili. Dinozaurii sunt practic pasari.

| Celcestietot a răspuns (pentru elennax):

Stii ca multe specii au ramas inca nedescoperite thinking, deci asta implica o posibilitate, corect?